Aktualitet

2017.03.23, Thursday
«Left Right»
«Left Right»

Te Ndryshme

Meta dënon sulmin terrorist në Londër

Meta dënon sulmin terrorist në Londër

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i ka shprehur ngushëllimet e tij homologut britanik për sulmin e një dite më parë në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar. Përmes një letre dërguar zotit John Bercow, Meta është shprehur thellësisht i tronditur dhe ...

Konflikt i momentit, mbetet 1 i plagosur

Konflikt i momentit, mbetet 1 i plagosur

Një konflikti i momentin në lokal ka çuar në përdorimin e armëve, ku i plagosur ka mbetur një 34 vjeçar. Policia tha se ngjarja ka ndodhur sot në orën 00:10 në një lokal në fshatin Bërdicë të Shkodrës, ndërsa ende nuk dihen motivet. I dëmtuari ...

Besimtarët Bektashinj kremtojnë festën e Sulltan Novruzit

Besimtarët Bektashinj kremtojnë festën e Sulltan Novruzit

Besimtarët bektashinj në Shqipëri festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit. Në kryegjyshatën botërore të bektashinjve kanë nisur fetimet. I pranishëm në ceremoni është dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta. Në këtë ditë kremtohet ditëlindja e imam Aliut ...

Rreziku nga fruthi, Silva Bino: Problem, refuzimi i vaksinës

Rreziku nga fruthi, Silva Bino: Problem, refuzimi i vaksinës

Humbja e jetës së 17 fëmijëve në Rumani për shkak të epidemisë së fruthit, si dhe shpërthime të kësaj sëmundjeje ngjitëse në Itali, Francë, Spanjë dhe vende të rajonit, kanë alarmuar autoritetet shëndetësore në vendin tonë për shkak të një ...

Zëvendësohen pemët e dëmtuara në Parkun e Madh të Liqenit

Zëvendësohen pemët e dëmtuara në Parkun e Madh të Liqenit

Pemët e dëmtuara të Parkut të Madh të Liqenit po zëvendësohen me pemë të reja, duke zgjeruar sipërfaqen e gjelbëruar. Bashkia e Tiranës, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit dhe një grup vullnetarësh nga EcoVolis, morën pjesë në mbjelljen e ...

Nishani uron Festën e bekuar të Sulltan Novruzit

Nishani uron Festën e bekuar të Sulltan Novruzit

Presidenti Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani morën pjesë në kremtimet e festës tradicionale të Sulltan Novruzit në Teqenë e Baba Aliut, në Ali Postivan të Përmetit, duke uruar përzemërsisht këtë ditë të shenjtë të ...

Parku Olimpik i Tiranës gati për t’u hapur, ja si duket brenda

Parku Olimpik i Tiranës gati për t’u hapur, ja si duket brenda

Ish-kompleksi sportiv “Dinamo” është rivitalizuar duke u transformuar në një  kompleks modern që mbledhë bashkë të gjitha strukturat zinxhirë të sportit, federatat, peshëngritjen, mundjen, atletikën si dhe lojërat me dorë. Punimet për ngritjen e ...

Leskaj fton PD: Voto Vettingun dhe protesto!

Leskaj fton PD: Voto Vettingun dhe protesto!

Në një kohë që opozita ndodhet prej një muaji në çadrën para Kryeministrisë, nënkryetarja socialiste e Kuvendit, Valentina Leskaj i fton të votojnë Vettingun dhe të vijojnë protestën si detyrim ndaj Kushtetutës, qytetarëve dhe BE-së. “Votimi i ...

Tentoi të hidhej nga oxhaku, gruaja e bind të zbresë

Tentoi të hidhej nga oxhaku, gruaja e bind të zbresë

Personi i cili kishte hipur në majë të një oxhaku në Tiranë në zonën e Laprakës, ku kërcënonte të hidhej, ka zbritur. Mësohet se Qazim Bruka, është bindur nga gruaja e tij dhe forcat negociatore të policisë për të hequr dorë nga akti i tij. Ai ...

Tenton të vrasë me armë 28-vjeçarin, arrestohet autori

Tenton të vrasë me armë 28-vjeçarin, arrestohet autori

Tenton të vrasë me armë zjarri shtetasin D.I., 28 vjeç, arrestohet nga Policia e Elbasanit 29-vjeçari  R.B. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skënderbej”, Elbasan, ku dy të rinjtë janë konfliktuar për motive të dobëta. Si pasojë e kësaj, R.B., 29 ...