Zgjedhje apo zgjidhje në vitin 2017

Kasem Seferi James Madison, një prej 45 presidentëve të SHBA ka lënë trashëgim: "Demokracitë kanë qenë gjithnjë spektakle të turbullirës dhe grindjes; kanë qenë gjithnjë të papërputhshme me sigurinë personale ose të drejtat e pronësisë;…

Balla: Mazhoranca nuk ka qenë asnjëherë kundër numërimit…

Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore po zhvillon mbledhjen e radhës. Deputeti socialist Taulant Balla deklaroi se mazhoranca nuk ka qenë asnjëherë kundër numërimit elektronik. Balla është shprehur se reforma e plotë zgjedhore është…

BE jep 90 milionë euro për Shqipërinë

Komisioni i Bashkimit Europian ka ndarë një fond prej 90 milionë eurosh për Shqipërinë, grand i cili do të mbështesë vendin tonë në rrugën drejt anëtarësimit në BE. Programi synon mbështetjen në luftën kundër korrupsionit…

Rama: “Vetting”-u, kushti i vetëm pë çeljen e…

Kryeministri Edi Rama këmbëngul se përpjekja e bllokuesve të reformës në drejtësi për të çoroditur shqiptarët me gënjeshtra për qëndrimin e Bashkimit Europian ndaj Shqipërisë, është e përditshme dhe përbaltja e paepur e vendit prej…

Beqaj në qendrën e hemodializës në Berat: Ju…

40 Pacientëve të qarkut të Beratit, tashmë nuk u duhet të udhëtojnë më drejt Tiranës, Fierit apo jashtë vendit, për të marrë shërbimin e hemodializës. Falë bashkëpunimit të qeverisë me institucionet jopublike, këta pacientë mund…