Rama uron një ditë të mbarë me foto…

Ashtu si çdo ditë, kryeministri Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë. Këtë herë Rama ka zgjedhur që postimin e tij në Facebook ta shoqërojë me foto nga transformimi i Tepelenës. “Mirëmëngjes…

Greqia i heq shtetësinë kryetarit të Bashkisë së…

Shteti grek ka vendosur t’i heqë nënshtetësinë kryetarit aktual të Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro. Vendimi është firmosur nga ministri i brendshëm grek, Panos Skurletis, ndërsa është botuar edhe në fletoren zyrtare. Athina zyrtare thotë…

Basha: Vota u ble! Selami: Problemin ta shohim…

Lulzim Basha dhe Eduard Selami ishin para demokratëve të Shkodrës, ku Basha theksoi, sipas tij, deformimin e vullnetit të qytetarëve me 25 qershor, ndërsa Selami vuri në dukje se PD duhet të funksionojë në mënyrë…

Kanabisi, Rama: Të godasim kokat e krimit, pastaj…

Kryeministri Rama ka vlerësuar punën e Policisë së Shtetit në luftën kundër kultivimit të lëndëve narkotike në të gjithë vendin. Gjatë mbledhjes së Task Forcës, ku është raportuar mbi situatën pas operacioneve të fundit, Rama…

Beteja për Tiranën, KQZ nis rinumërimi i 70…

Komisioni Qendori i Zgjedhjeve numëron sot kutitë e votimit të ankimuara nga Partia Socialiste dhe Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet. Janë 70 kuti të qarkut Tiranë të kontestuara zyrtarisht një ditë më parë nga…