Pajisja nuk përgjonte, mbyllen hetimet për grekun

Prokuroria ka mbyllur hetimet për shtetasin grek, Iraklis Dragounis, i ndaluar në fillim të muajit maj në aeroportin e Rinasit me një pajisje të dyshimtë. Në përfundim të këtyre hetimeve dhe pas ekspertizës rezultoi se…

Rama uron një ditë të mbarë me foto…

Ashtu si çdo ditë, kryeministri Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë. Këtë herë Rama ka zgjedhur që postimin e tij në Facebook ta shoqërojë me foto nga transformimi i Tepelenës. “Mirëmëngjes…

Greqia i heq shtetësinë kryetarit të Bashkisë së…

Shteti grek ka vendosur t’i heqë nënshtetësinë kryetarit aktual të Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro. Vendimi është firmosur nga ministri i brendshëm grek, Panos Skurletis, ndërsa është botuar edhe në fletoren zyrtare. Athina zyrtare thotë…

Christian Panucci, zyrtarisht trajneri i ri i Kombëtares

Është prezantuar zyrtarisht trajneri i ri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci. I pranishëm në prezantim ishte edhe presidenti i FSHF-së Armando Duka, i cili theksoi se Panucci është një emër i rëndësishëm i futbollit italian.…

Vlorë, mbytet në det 15-vjeçari

Një i mitur ka humbur jetën ditën e sotme në Vlorë pasi është mbytur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonë e plazhit të Marinës, pranë Ujit të Ftohtë. 15-vjeçari, identiteti i te cilit nuk…

Beteja për Tiranën, KQZ nis rinumërimi i 70…

Komisioni Qendori i Zgjedhjeve numëron sot kutitë e votimit të ankimuara nga Partia Socialiste dhe Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet. Janë 70 kuti të qarkut Tiranë të kontestuara zyrtarisht një ditë më parë nga…