Ballkani mes tensioneve, pse nuk shpëton dot nga…

Së bashku me trajtimin e çështjes së Polonisë për t’u larguar nga BE-ja, Samiti i fundit i Brukselit, u fokusua edhe në pasiguritë që shpërthyen midis fqinjëve të BE-së. Ballkani Perëndimor nuk duhet të lihet…

Sulmi ne Francë: Tre të rinje të plagosur…

Të paktën tre persona, që thuhet se janë adoleshentë, janë plagosur nga sulmi i mbrëmshëm i armatosur që ndodhi në qytetin Lille të Francës, pasi një person kishte hapë zjarr në afërsi të qendrës tregtare…

Zbardhet atentati, Kush është i riu që do…

Zbardhen detaje të reja për ngjarjen e 21 marsit në Elbasan, ku një 29-vjeçar ka tentuar të vrasë me armë zjarri një 28-vjeçar.   Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skëndërbej”, teksa Radion…

Humbja me Italinë De Biazi mendon dorëheqjen: Bëmë…

Përkundër humbjes 2-0, Xhani De Biazi është shprehur i kënaqur me lojën që Shqipëria bëri kundër Italisë. Në deklaratat që trajneri dha për mediat shqiptare pas ndeshjes, ka treguar se futbollistët kanë bërë një ndeshje…

Çfarë po ndodh me BE? Jep alarmin edhe…

Para festimeve të 60-vjetorit të Marrëveshjeve të Romës, Papa Françesku ka pritur krerët e shteteve dhe vendeve të BE. Ai kërkoi rikthimin tek parimet bazë të unionit, tek solidariteti. BE kërcënohet “nga shuarja” nëse nuk…