Saturday, March 17, 2018
Ballina Uncategorized

Uncategorized

Vlorë, Audi në flakë për herë të dytë

Për herë të dytë brenda pak ditësh, një automjeti në Vlorë, pronë e 44-vjeçarit Gëzim Dervishi, i është vënë flaka gjatë natës. Pak ditë më...

“Fiks Fare”, sekuestroja e regjistrit të minierës lë pa pension 68-vjeçarin

Në emisionin “Fiks Fare” ka mbërritur një denoncim nga qytetari Kurt Muçalla, sipas të cilit ai nuk merr pensionin prej 2 vite e 8...

Greqia, parajsa e të korruptuarve shqiptarë

Greqia është shndërruar në një parajsë fiskale për zyrtarët e korruptuar të Shqipërisë. Lajmi konfirmohet nga Ministria greke e Financave. Hetimet e agjencive greke të...

Vendimi i BSH/Krijohet fondi i posaçëm i garancisë për bankat, në...

Banka e Shqipërisë miratoi vendimin që i hap rrugë ngritjes së një fondi të posaçëm garancie, i cili do të përdoret për të mbuluar...

Ministrja Manastirliu: Skema e re e  ndihmës ekonomike , pagesat rriten ...

    Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu vizitoi Qendrën Shëndetësore të Shushicës në Llakatund të Vlorës, e cila është rikonstruktuar tërësisht, duke u...

Mozaik Kruje” në Pazarin e ri, Veliaj: Ndryshoi jeta e 1...

  Pazari i Ri i Tiranës ka mirëpritur Krujën tradicionale, ku u promovuan dhe bizneset e zonës në eventin një ditor “Mozaik Kruje” dhe...

Nis reforma në hipoteka, ministrja Gjonaj: Hapet konkursi për drejtuesit e...

  Ministria e Drejtësisë ka hapur konkurset për drejtuesit e rinjtë Hipotekave. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një deklaratë për mediat tha se ky është...

Rasti i Katalonjës, a ka ngjajshmëri me Kosovën, Republikën Srpska dhe...

    Maksim Sinemati Mbas referendumit për pavarësimin eKatalonjës nga Spanja që u zhvillua, së fundmi, dhe që u shoqërua me një dhunë brutale të policisë spanjolle,...

Studime master për Menaxhim Shëndetësie në Universitetin Mjekësor. Afatet dhe kush...

Universiteti Mjekësor ka hapur studimet për master profesional në Menaxhimin e Shëndetësisë. Ky është programi i parë në menaxhimin e shëndetit publik në vend,...

Lista e dokumenteve që “anulohen” për individët dhe bizneset te Tatimet,...

Kryeministri Edi Rama lançoi dje gjatë një deklarate për mediat dhënien fund të burokracisë në administratën shtetërore për disa shërbime. Rama tha se qytetarët...