Milani, gati ‘kurthin’ për Insignen

Milani vijon përgatitjet për sfidën e të shtunës në mbrëmje, përballë Napolit.  Kuqezinjtë do të luajnë shansin e fundit për të treguar se mund të përballen me ekipet e kreut, por edhe për të mos e thelluar edhe më shumë diferencën me zonën Champions. Trajneri Montella po punon shumë, veçanërisht në repartin e mbrojtjes, ku […]

Continue Reading

Zvicra, me halle “shqiptarësh” në “play off”-in ndaj Irlandës së Veriut

Mbrëmja e së enjtes në Belfast prezanton provën e parë, nga dy të tilla, që Zvicra duhet të kalojë për të qenë në Botërorin e futbollit, por edhe pse fillimisht u konsiderua favorite për t’u kualifikuar, skuadra helvete tani po has në probleme. Futbollistët shqiptarë që përbëjnë bazën e formacionit të trajnerit Petkoviç nuk janë […]

Continue Reading

Kapiteni Agolli: Jam ende pjesë e kombëtares

Edhe pse nuk është pjesë e skuadrës për miqësoren ndaj Turqisë, Ansi Agolli vazhdon të jetë pjesë e ekipit kombëtar.  I ftuar në emisionin “Zona Gol” në Supersport, kapiteni i kombëtares zbulon arsyen pse nuk është pjesë e kombëtares për miqësoren e 13 nëntorit. “Trajneri më telefonoi dhe më shprehu besimin e tij. Për të, […]

Continue Reading

Trajneri i Partizanit i kënaqur me barazimin: Skënderbeu, skuadër e fortë

Trajneri i Partizanit të Beogradit është larguar i kënaqur me skuadrën e tij nga “Elbasan Arena”. Në përfundim të ndeshjes, i pyetur nga gazetarët se çfarë note do t’i vinte skuadrës nga 1 deri tek 5 për paraqitjen e bërë në fushë, Miroslav Djukic tha katër. “Skënderbeu është një skuadër e fortë dhe kompakte. Luan […]

Continue Reading

Berisha madhështor, pret penalltinë e Dybala dhe ndal Juven

Etrit Berisha madhështor i shkaktoi Juventusin ndalesën e parë në Serinë A. Portieri shqiptar neutralizoi penalltinë e Paulo Dybala gjashtë minuta përpara fundit të ndeshjes dhe i dhuroi Atalantës një pikë të pas barazimit 2-2 me kampionët e Italisë. 11-metërshi i pritur nga Berisha ishte vetëm i fundit nga episodet e një dueli të jashtëzakonshëm, […]

Continue Reading