Tuesday, November 20, 2018
Ballina Speciale

Speciale

Skandali/ Mediat greke shkruajnë: Gjergj Kastrioti është me origjinë greke

  Ismail Patrioti Jashari, ka bere nje status ne facebook, dhe ka postuar nje foto ku shkruhet se mediat greke kane shkruar se Gjergj Kastrioti,...

Skënderbeu grek? Jo, efkaristo!

Janë të njohura përpjekjet e historiografisë greke për të përvetësuar figurën më të madhe të shqiptarëve, Skënderbeun. Përpjekjet e tyre ndër shekuj duke e...

Debatet për kontratat, FSDKSH: Arrihet marrëveshje me farmacitë

Disa farmaci në kryeqytet por edhe në rrethe kanë ulur qepenat të hënën e 14 majit në shenjë proteste ndaj kontratave që lidhin me...

Kardhiq-Delvinë, Gjiknuri: Përpara vjeshtës nisin punimet në këtë aks

Në kuadër të turit të llogaridhënies publike “Puna për Shqipërinë që Duam”, Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri zhvilloi takime me banorë të...