Wednesday, September 26, 2018

Sociale

Lotaria Amerikane/ Ambasada: Si të bëni një aplikim të suksesshëm

Ambasada kujton edhe një herë rregullat e aplikimit: Si duhet të veproni me anëtarët e familjes?    Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për...

Naftëtarët e Ballshit si Kukësi, protestë të premten në Tiranë

Naftëtarët e Uzinës së Ballshit kanë protestuar sërish për pagat e munguara, dhe këtë herë janë zhvendosur brenda ambienteve të uzinës. Prej disa muajsh ata...

Vendimi i qeverisë/ 6800 pronarët që përfitojnë pagesë  të përshpejtuar...

Të gjithë ish-pronarët që kanë një vendim për njohjen e pronës nga Agjencia e Trajtimit të Pronave, për të përfituar kthimin ose kompensimin duhet...

Legalizimet/ Afatet e reja për pallatet pa hipotekë, si të merrni...

Për çdo pallat i cili nuk është hipotekuar ende pasi ndërtuesi i tij mund të jetë larguar, ekziston një procedure e veçantë e miratuar...

Ahmetaj: Hapja e negociatave do gjallërojë më tej ekonominë

  Gjatë një konference për shtyp, ministri i Financave Arben Ahmetaj tha se rritja ekonomike është në vazhdimësi dhe për këtë ka dhënë efekt edhe...

Aksioni kundër informalitetit/ Biznesi: Kontrolli të jetë më i fokusuar,...

  Në nisje të aksionit kundër informalitetit në vend, Dhoma Amerikane e Tregtisë AmCham zhvilloi dje një tryezë diskutimi me Drejtoren e Tatimpaguesve të Mëdhenj,...

Nis ristrukturimi i Albpetrol/Ngrihet grupi ndërministror. Në diskutim disa skenarë

      Deklaratat e herëpashershme të Kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri për Albpetrol, tashmë kanë nisur të jetësohen. Burime pranë...

Veliaj: Tirana po përjeton revolucionin e gjelbër

 Kryeqyteti është shumë afër mbjelljes së 100 mijë pemëve të reja duke përmirësuar jo vetëm anën estetike të Tiranës por dhe një mjedis të...

Rriten 44 %; ERRU miraton çmimet e reja të ujit për...

Enti Rregullator i Sektorit të Furnizimit me Ujë miratoi tarifat e reja për Bashkinë Tiranë, sipas të cilave çmimi i ujit për konsumatorët është...

Konkurrenca miraton shitjen e NBG te Banka Amerikane e Shqipërisë

Autoriteti i Konkurrencës ka autorizuar shitjen dhe transferimin e aksioneve të Bankës NBG Albania SHA nga Banka Kombëtare e Greqisë S.A tek Banka Amerikane...