Monday, September 24, 2018
Ballina Sociale Faqe 114

Sociale

Shpërblimet, gati fondi për 650 mijë pensionistë, si do shpërndahet

    Ministria e Financave ka filluar procedurat për dhënien e shpërblimit për vitin e ri, për të mos vonuar marrjen e lekëve nga ana e...

Lotaria Amerikane, edhe 5 ditë kohë për aplikimin – Ambasada jep...

  Kanë mbetur edhe pak ditë për regjistrimin në Lotarinë Amerikane. Kështu Ambasada e SHBA në Tiranë, përmes një postimi në rrjetet sociale kujton edhe...

Pagë deri në 4500 euro në muaj, Norvegjia kërkon punëtorë, ja...

  Emigrantët shqiptarë janë të dytët në radhë pas Marokut për numrin e lartë të nënshtetësive që kanë marrë në vendet e Bashkimit Europian. Instituti Europian...

Naftëtarët e Ballshit si Kukësi, protestë të premten në Tiranë

Naftëtarët e Uzinës së Ballshit kanë protestuar sërish për pagat e munguara, dhe këtë herë janë zhvendosur brenda ambienteve të uzinës. Prej disa muajsh ata...

Bixhozi “ha” 120 milionë euro. Veprojmë mbi 20 kompani të lojërave...

  Kumari është një nga industritë më të mëdha të ekonomisë shqiptare. Sipas autoritetit të mbikëqyrjes së lojërave të fatit aktualisht në Shqipëri ekzistojnë 20...

Tokat e paregjistruara, shtyhet afati për ish-ndërmarrjet bujqësore

    Pas shtyrjes së afatit për regjistrimin e tokave bujqësore të ish-kooperativave dhënë pa shpërblim në bazë të ligjit 7501, qeveria shtyn afatin edhe për...