Wednesday, September 26, 2018
Ballina Sociale Faqe 114

Sociale

Nikolla/ “Mësues për Shqipërinë” pengon mësuesit jo cilësorë të hyjnë...

Pas turit të takimeve me maturantët në shumë shkolla të vendit, ku ka diskutuar për kriteret dhe mbështetjen e ofruar në degët e mësuesisë,...

Me ligjin e ri të strehimit, më shumë mundësi për familjet...

Kryeministri Edi Rama theksoi dje  nga Saranda se “me hyrjen në fuqi të ligjit të strehimit do të krijohet një mundësi më shumë për...

Problemet e sigurimeve – AMF raporton në Kuvendin e Shqipërisë

  Gjatë raportimit vjetor në Kuvendin e Shqipërisë, drejtor i përgjithshëm ekzekutiv i AMF-së, Ervin Koçi, tha  dje se tregu i sigurimeve ngelet i pazhvilluar...

Kursi/ Valutat i rikthehen rënies, bien euro dhe dollari ...

  Euro dhe dollari kanë humbur dje  pikë në tregun e brendshëm, pas disa ditësh që valutat kishin shënuar një rritje të lehtë, por të...

Alarmi për ndotjen e ajrit, Raporti: Shqipëria nuk ka asnjë laborator...

Ndërsa raportet e Forumit Ekonomik Botëror e rendisin Shqipërinë ndër 10 shtetet më të rrezikuara nga ndotja e mjedisit, situata mund të jetë edhe...

Kompensimi i pronave, qeveria miraton fondin 732 milionë lekë

  Miratohet fondi për kompensimin e pronarëve, që u është zënë toka nga ndërtimet pa leje. Fondi arrin në 732 milionë për sipërfaqe prej 43...