Wednesday, November 21, 2018
Ballina Sociale Faqe 113

Sociale

Vizat turistike, ambasada e SHBA-së: Çfarë dokumenti duhet!

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë personat që duan të udhëtojnë drejt SHBA-së. Ambasada shkruan se për të...

AP: Të parandalohet braktisja e të miturve shqiptarë në BE

Avokati i Popullit ka reaguar për fenomenin e braktisjes së fëmijëve shqiptarë në vendet e BE. Përmes një deklarate për mediat, Avokati i Popullit...

Veliaj “zbulon” profesionin e ri, talenti i panjohur i kryebashkiakut të...

Kryebashkiaku Veliaj ka treguar ditën e sotme një tjetër aftësi të cilën nuk e kishim njohur. Me rastin e  Festës së Kurban Bajramit, kryebashkiaku...

Rikonstruktohet ‘Shkolla e Kuqe’, Veliaj: Ulim ngarkesën dhe rrisim cilësinë e...

Problemi i mësimit me dy turne në shkollat e Tiranës po merr zgjidhje dita-ditës. Nga ky shtator, nxënësit e Shkollës së Kuqe, jo vetëm...

Pas bllokimeve të Bashkisë, karburantet në radhë për të paguar

Aksioni i nisur dje nga Bashkia e Tiranës për mbylljen e pikave të karburantit, të cilat e ushtrojnë aktivitetin e tyre pa licencë, ka...

Emergjencat: 14 vatra zjarri në disa qarqe të vendit; 4 familje...

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë regjistruar 14 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacionet për shuarjen e tyre...

Skema deri në 2032/ 40 vite kontribute për të përfituar pension...

Sipas reformës, që ka hyrë në fuqi, parashikohet një rritje graduale e moshës dhe vjetërsisë në punë, çka lidhet direkt me masën e pensionit. Si...

Aplikimet në universitete, më 29 gusht dalin emrat e fituesve

Është mbyllur tanimë portali i maturës shtetërore ku maturantët mund të aplikonin për të vijuar studimet e larta. Data 30 korrik që ishte lënë si...

Biznesi i vogël, ja si mund të importojë makineri pa tarifa...

Bizneset e vogla janë ndër kategoritë  që përfitojnë nga përjashtimi i tarifave doganorë për makineritë dhe pajisjet. Por si për çdo kategori tjetër ato...

Hapet konkursi për drejtuesit e hipotekave – Të përzgjedhurit në fund...

Hapet konkursi për drejtuesit e hipotekave. Deri në fund të muajit gusht do të jenë përzgjedhur të gjithë drejtuesit e Zyrave të Regjistrimit të...