Tuesday, November 20, 2018
Ballina Sociale Faqe 112

Sociale

Xhafaj pret Fleckenstein: Prioritetet kryesore të Ministrisë së Brendshme

Gjatë vizitës në Tiranë, raportues për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein ka zhvilluar një takim me kreun e Ministrisë së Brendshme Fatmir Xhafaj,...

Ulen dy të tretat e pensionit, ish-ushtarakët ankohen në Gjykatën Kushtetuese

Shoqata Kombëtare e Ushtarakëve në Rezervë ka nisur një betejë ligjore në Gjykaten Kushtetuese, për të fituar sipas tyre të drejtën ligjore që ua...

Plani rregullues, Veliaj: Brenda 5 viteve ujërat e zeza nuk do...

Në ditën e dytë të vizitës së tij në SHBA, në Bienalen e Arkitekturës së Çikagos, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, prezantoi...

Dokumenti/ Kush është pronar toke do paguajë taksë ujitje s’ka...

Të gjithë ata që janë pronarë toke do të paguajnë taksë për ujitjen pa marrë parasysh nëse e përdorin këtë shërbim apo jo. Një...

Pronat, versioni i ri: Hipotekat e ALUIZNI bashkë, ATP më vete

Bashkimi i paralajmëruar i institucioneve që trajtojnë çështjen e pronës është ndër prioritetet e ristrukturimeve masive që po ndërmerr Qeveria “Rama 2”. Një prej...

Procedurat dhe hapat që duhet të ndiqni për pjesëmarrjen në tendera

Përveç shërbimeve të shumta për aplikime online si regjistrime, deklarime të ndryshme, apo edhe vërtetime, portali e-Albania ofron për biznesin edhe një shërbim elektronik...

Reforma zgjedhore, Rama: Brenda paketës së 18 majit, nis nga vota...

Pas prononcimit të Lulzim Bashës apo edhe kreut të grupit të LSI, Petrit Vasili për reformën zgjedhore ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit, ku...

Nis shembja e banesa në Urën e Shkozës, policia zbarkon në...

IKMT ka nisur shembjen e shtëpive të banimit në zonën e Shkozës në kuadër të projektit për Lanën të miratuar nga qeveria. Policia ka zbarkuar...

Sheshi “Skënderbej”, projekti më i veçantë në Bienalen e Arkitekturës në...

Sheshi “Skënderbej” është bërë pjesë e forumit më të madh të arkitektëve dhe urbanistëve të botës, sikurse është Bienalja e Arkitekturës së Çikagos, ku...

Sot viti i ri shkollor, në të gjithë Shqipërinë janë 495...

Mbi 495 mijë nxënës në të gjithë Shqipërinë nisin sot vitin e ri shkollor 2017-2018. Sipas të dhnave nga ministria e Arsimit rreth 33...