Saturday, February 24, 2018

Greqi, kapet në Athinë shqiptari me drogën e re

Policia greke është vënë në alarm pasi ka zbuluar që një lëndë e re narkotike e quajtur salvia, e cila ka shkaktuar shumë raste...

Kosova pa qeveri, Haradinaj: Publiku duhet të na mirëkuptojë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe i nominuari për kryeministër Ramush Haradinaj, ka kërkuar mirëkuptim nga opinioni publik për mosformimin e institucioneve. Në një...

Kosovë, ndahet nga jeta ish-kryeministri Bajram Rexhepi

Ka ndërruar jetë në moshën 63 vjeçare ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi. Burimet e Indeksonline të afërta me ngjarjen kanë konfirmuar se Rexhepi ka...

Gazeta gjermane: Zgjedhjet e reja në Kosovë, rrezik për planet e...

E përditshmja gjermane “Tageszeitung”, në një artikull të botuar në numrin e sotëm të saj trajton krizën politike në Kosovë, ku edhe pse dy...