Tuesday, November 20, 2018

Politikë

Shqipëria dëbon dy diplomatë rusë

Shqipëria nuk mbetet pas Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të Bashkimit Europian. Vendi ynë vendosi këtë të hënë dëbimin e dy diplomatëve rusë. Ata janë...

Këshilli i Integrimit, Vlahutin: Negociatat jo dhuratë. Bushati: Kemi bërë progres

Në ambientet e Kryesisë së Kuvendit është mbledhur Këshilli Kombëtar i Integrimit, ku është e pranishme edhe ambasadorja e BE, Romana Vlahutin. Në fjalën e...

Helmimi i ish-spiunit në Britani, Shqipëria dëbon 2 diplomatë rusë

Menjëherë pas publikimit të lajmit se Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Shqipërisë të dëbojë diplomatët rusë, për shkak të çështjes së helmimit të...

Trump dëbon 60 diplomatë rusë, Rama: Shqipëria do të bëjë të...

Shqipëria do të dëbojë disa diplomatë rusë pas sulmit kimik që ndodhi në Britani ndaj një ish-spiuni rus, Sergei Skripal për të cilën Anglia...

Mbledhja e përbashkët PD-LSI, Basha: Opozita do çeljen e negociatave

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim po zhvillojnë një mbledhje të përbashkët të dy grupeve parlamentare. Mbledhja e grupeve po zhvillohet në ambientet e...

Komisioni ‘Tahiri’, PS: Të hetohet qeverisja e PD-së; Ja emrat e...

Komisioni hetimor “Tahiri” ka miratuar që në krye të mbledhjes rregulloren me dakordësi, ndërsa debati është krijuar për planin paraprak të hetimit. “Ju jeni fokusuar...

Basha ndjesë ish të përndjekurve: S’ka drejtësi nga persekutorët Ruçi e...

Partia Demokratike ka përkujtuar sot të përndjekurit politikë dhe të zhdukurit gjatë diktaturës komuniste, me një aktivitet të zhvilluar në qytetin e Shkodrës. Në fjalën...

Largimet e këshilltarëve të LSI-së, Panariti: Lakror mercenarësh

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka reaguar në lidhje me largimet e këshilltarëve të LSI-së drejt PS-së. Ai i quan “lakror mercenarësh në tepsinë...

Shkarkimi i gjyqtarit Lulo, Rama: Vettingu, nisja e mbarë. S’kemi parë...

Menjëherë pas shkarkimit të gjyqtarit të Kushtetueses Fatos Lulo, kryeministri Edi Rama shkruan në profilin e tij në rrjetet sociale se vetingu ka nisur...

Basha në Shkodër: Mos shpallja e emergjencës civile, përgjegjësi ligjore dhe...

Mos shpallja e emergjencës civile në Shkodër përbën një përgjegjësi ligjore dhe penale për kreun e PD-së Lulzim Basha i cili është takuar me...