Monday, September 24, 2018

Politikë

Negociatorët me Greqinë, Berisha: Artur Meçollari është spiun; MM: Trillime

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Rama se në grupin e negociatorëve për marrëveshjen e detit me Greqinë, ka përfshirë edhe një ish-spiun. Jashtë sallës...

“HEC-et në Osum”, Rama: Të trashëguara, nuk i vendosim minën Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat nga qyteti i Beratit, ku qeveria është akomoduar për një mbledhje dy ditore, i është përgjigjur...

Integrimi, Rama: Serbia para nesh

Në një intervistë dhënë për mediat serbe, Kryeministri Edi Rama tha se Serbia është përpara Shqipërisë sa i takon procesit të integrimit në Bashkimin...

PS dhe PD mbledhin sot grupet parlamentare respektive

Një ditë para se të mblidhet seanca e parë plenare për konstituimin e parlamentit të ri, ditën e shtunë, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike...