Sunday, November 18, 2018

Politikë

Rama takon sipërmarrësit: Sekserët doganorë do largohen brenda 100 ditëve

Kryeministri Rama ka kërkuar ndihmën e sipërmarrësve në vend për të luftuar informalitetin dhe grabitqarët e parazitët që punojnë akoma n administratën shtetërore. Rama ka...

Kuvendi miraton strukturën dhe funksionimin e organeve të Vettingut

Në një seancë maratonë, e cila  përfundoi pas orës 2 të mëngjesit, Kuvendi i Shqipërisë votoi pro miratimit të ligjit për strukturën dhe organikën...

Largimet e këshilltarëve të LSI-së, Panariti: Lakror mercenarësh

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka reaguar në lidhje me largimet e këshilltarëve të LSI-së drejt PS-së. Ai i quan “lakror mercenarësh në tepsinë...

Kryeministri i Kosovës Ramush Hardinaj, vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndodhet sot Tiranë për një vizitë zyrtare. Kjo është vizita e tij e parë jashtë shtetit pas marrjes së...