Tuesday, November 20, 2018

Politikë

”Mogherini hesht për vilën e Vlahutinit, jo më për Tahirin”

Shefja e Politikës së Jashtme në BE-së, Frederica Mogherini nuk ka komentuar akuzat që janë ngritur ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri por u...

Helmimi i ish-spiunit në Britani, Shqipëria dëbon 2 diplomatë rusë

Menjëherë pas publikimit të lajmit se Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Shqipërisë të dëbojë diplomatët rusë, për shkak të çështjes së helmimit të...

Fjalimi i mesnatës/ Basha zë foltoren dhe akuzon: Tahiri merrte 30...

Pak para se të miratohej buxheti faktik i vitit 2016-të, në një seancë maratonë në foltoren e Kuvendit është ngjitur kryedemokrati Lulzim Basha. Ashtu...

Përjashtimi i 3 deputetëve të PD-së, sot në 18.00 mblidhet Byroja

Sot në orën 18.00 pritet që të mblidhet Byroja e Kuvendit për 3 deputetët e përjashtuar të opozitës. Deputetët që u përjashtuan janë Flamur Noka,...