Friday, January 18, 2019

Politikë

Rikonfirmimi i Bashës, Kukan uron kreun e PD-së

Eurodeputeti Eduard Kukan ka uruar Lulzim Bashën për rizgzjedhjen si kryetar i Partisë Demokratike pak ditë më parë nga anëtarësia. Përmes një postimi në rrjetin...

Shqipëri-Maqedoni, mbledhje e përbashkët qeverie në vjeshtë

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka pritur në një takim homologun e tij maqedonas Nikola Dimitrov, ku është shprehu se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe...

Surpriza, Presidenti Meta vendos të futet në “Facebook”

Në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Shqipërisë, Ilir Meta u betua dje si President i ri i vendit. Mediat e ndoqën me shumë interes ceremoninë...

Mbretëresha Elizabeth II, telegram urimi Presidentit Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një telegram urimi nga Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II me rastin e marrjes së detyrës. Në mesazhin e...