Saturday, November 17, 2018

Politikë

Presidenti Meta pret ambasadorin e Japonisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kortezie ambasadorin e parë rezident të Japonisë në Tiranë, Makoto Ito. Meta i shprehu ambasadorit...

Basha: Tahiri, Xhafaj dhe Balili, trafikantët që duhet të arrestojë Rama

Pak pas paralajmërimit të kryeministrit Rama për nisjen enjë operacioni kombëtar kundër elementëve kriminalë që kultivojnë dhe trafikojnë kanabis në vend, kreu i opozitës...

Presidenti Ilir Meta dekreton gjeneralin e parë

Presidenti i ri i vendit, Ilir Meta ka bërë sot dekretin e parë, duke dhënë një gradë madhore. Presidenca njofton se Meta i ka dhene...

Rama: Gati një operacion kombëtar kundër feudëve të kanabisit

Kryeministri Edi Rama ka urdhëruar drejtues të Policisë së Shtetit të përgatisin një operacion të madh kombëtar kundër elementëve kriminalë dhe “kokave” të kultivimit...

Rama: 10 pikat për planin e qeverisë nga qytetarët

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike çfarë mendojnë qytetarët në lidhje me planin 10 pika të qeverisë duke filluar që nga shtatori. Në një...

Çmimi i ujit, LSI akuzon PD: U shit për kreditë e...

Pas pas akuzave të kryetarit të opozitës Lulzim Basha, se PDIU dhe LSI iu bashkuan pazareve të kryeministrit Rama, me rritjen e çmimit të ujit,...

Çmimi i ri i ujit, Kryemadhi: Këshilltarët e Bashës e votuan

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, i është përgjigjhur kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas pretendimeve të kryedemokratit në lidhje me vendimin e Këshillit të...

Topalli sulmon Bashën: Eksperimenti më i dështuar i politikës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është hedhur sërish në sulm kundër kreut të PD-së, Lulzim Basha. Në një postim në faqen e saj të ‘Facebook’-ut Topalli...

Zgjedhjet, 6 milionë dollarë. KQZ tregon shpenzimet e 25 qershorit

Zgjedhjet e 25 qershorit i kanë kushtuar buxhetit të shtetit 6 milionë dollarë. Kjo është shuma që ka shpenzuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nga...

Shembjet në Dhërmi, reagime nga Athina

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka nisur një aksion për rrëzimin e objekteve të shpronësuara në zonën e Dhërmiut. Aksioni është bërë në zonën...