Friday, January 18, 2019

Politikë

Rama: Tahiri na duhet në Parlament. Meta, jo rol bllokues

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim informal me gazetarët në Llogara, ku dhe iu është përgjigjur pyetjeve të shumta. Pyetjes së...

Rama, kritika ambasadorëve: Sillni investitorë. 4 vite bëtë një vrimë në...

Kryeministri i vendit Edi Rama, në një takim me ambasadorët në ambientet e Ministrisë së Jashtme vuri në dukje mungesën e shërbimit të jashtëm...

Asambleja e PS, ja axhenda dhe rendi i ditës për të...

Asambleja e Partisë Socialiste do të mblidhet të dielën më 27 gusht në orën 10:00 në ambientet e hotel ‘Sheraton’ në Tiranë. Çelja e punimeve...

Regjimi i vizave, Bushati: Klithma nga gjinkallat e dëshpëruara!

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati reagon në lidhje me lajmin e propozimit të Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për Shqipërinë, për shkak...

Rikthimi i vizave për shqiptarët? Nishani: Alarm për të gjithë!

Përmes një statusi të gjatë në rrjetin social “Facebook” ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka komentuar propozimin e Holandës për rikthimin e vizave për...

Mandija: Teknikët nuk dështuan, duhet të jenë edhe në zgjedhjet e...

Zv.Kryeministrja Ledina Mandija nuk zgjodhi një gjuhë të ashpër për të replikuar me Kryeministrin, sipas të cilit raporti i ministrave teknikë për zgjedhjet ishte...

Vasili-Ramës: Mblidh qeverinë. Kushtetuta s’e njeh Facebook-un tënd veror

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili përmes një statusi të publikuar në profilin e tij në FB i kërkon kryeministrit të mbledhë...

Situata e zjarreve, Rama: Shteti në krye të detyrës

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi të publikuar në faqen e vet në Facebook shprehet se situata e zjarreve në vend është e rëndë...

Rama poston artikullin e Le Monde për Shqipërinë dhe Ballkanin

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në rrjetin social Facebook, një artikull për Shqipërinë dhe Ballkanin, të botuar në francezen Le Monde nga Denis...

Basha me kongresmenë të SHBA-së: Qeveria dhe krimi manipuluan zgjedhjet

Situata në Shqipëri dhe rajon, bashkëpunimi strategjik me SHBA për t’u përballur me kërcënimet e krimit të organizuar, trafikut të drogës dhe korrupsionit ishin...