Saturday, January 19, 2019

Politikë

Integrimi, Rama: Serbia para nesh

Në një intervistë dhënë për mediat serbe, Kryeministri Edi Rama tha se Serbia është përpara Shqipërisë sa i takon procesit të integrimit në Bashkimin...

Rama: 10 pikat për planin e qeverisë nga qytetarët

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike çfarë mendojnë qytetarët në lidhje me planin 10 pika të qeverisë duke filluar që nga shtatori. Në një...

7 Marsi, Rama – mësuesve: Ndjesë! Unë dhe politikanët s’ju ndihmojmë...

Këtë 7 Mars, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë arsimtarët në të gjithë vendin, duke zhvilluar një takim me qindra mësuese nga e...

Monika Kryemadhi takon komisionerin Hahn

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është takuar mëngjesin e sotëm me Komisionerin e Zgjerimit Johaness Hahn. Takimi është mbajtur në zyrën e grupit parlamentar te...

Shembjet në Dhërmi, reagime nga Athina

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka nisur një aksion për rrëzimin e objekteve të shpronësuara në zonën e Dhërmiut. Aksioni është bërë në zonën...

1-vjetori i shenjtërimit të Nënë Terezës, Meta letër Papa Françeskut: Mirënjohje...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta përmes një letre dërguar Papa Françeskut me rastin e 1-vjetorit të shenjtërimit të Nënë Terezës i shpreh Atit të...

Vlahutin: Ballkani Perëndimor prioritet i BE, muajt në vijim kyç për...

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin në fjalën e saj gjatë aktivitetit te shkollës verore evropiane deklaroi se Ballkani Perëndimor është...

Plani vendor i Përmetit, Kumbaro: Të merren parasysh potencialet e zonës

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, e cila është edhe deputete e qarkut Gjirokastër ka qenë e pranishme në dëgjesat publike të bëra për studimin...

Balla për prokurorinë: Më shumë shpejtësi dhe peshq në rrjetën e...

Në Prokurorinë e Krimeve të Rënda por në të gjitha prokuroritë duhet më shumë peshq në rrjetën e drejtësisë, është shprehur Taulant Balla, kreu...

Këshilli i Integrimit, Vlahutin: Negociatat jo dhuratë. Bushati: Kemi bërë progres

Në ambientet e Kryesisë së Kuvendit është mbledhur Këshilli Kombëtar i Integrimit, ku është e pranishme edhe ambasadorja e BE, Romana Vlahutin. Në fjalën e...