Monday, September 24, 2018

Politikë

Basha: Ka krizë kushtetuese. Me LSI-në, front opozitar

Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeprokurori i përkohshëm do të përdoret për mbylljen e dosjeve të mëdha nën hetim. Duke folur në Top Story-n...

Lu shpërthen sërish: Lul Berisha u lirua gabimisht; Shullazi vijon trafikun...

Ambasadori amerikan Donald Lu ka fshikulluar sërish politikën dhe drejtësinë shqiptare me deklaratat e tij. Lu i është rikthyer sërish disa emrave të lakuar në...

Basha: Dhëndri i Qazim Sejdinit goditi zv.drejtorin e policisë

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me ngjarjen e mbrëmjes së kaluar në Elbasan ku u godit një makinë policie gjatë...

“Tahiri”, PD drejton Komisionin Hetimor, por PS ka shumicën

Kuvendi miratoi seancën e shkuar me 121 vota pro, kërkesën e opozitës, me në krye Partinë Demokratike, për ngritjen e një Komisioni Hetimor, që...

Kryeprokurori i përkohshëm, Rama: Një zgjidhje të mirëkuptuar mes palëve

Kreu i qeverisë Edi Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së tha se Shqipëria është më afër se kurrë hapjes së negociatave me...

Presidenti Meta: Jo vendime të njëanshme për kryeprokurorin. Zbatoni Kushtetutën!

  Presidenti Ilir Meta ka folur sot për herë të parë për debatin lidhur me zgjedhjen e Prokurorit të ri të Përgjithshëm. Në konferencën për...

Droga dhe abuzimi me Shengen, Shqipëria firmos marrëveshjen me BE

Shqipëria nënshkroi me Bashkimin Europian një marrëveshje për menaxhimin dhe kontrollin e kufijve për të luftuar trafikun e drogës, si dhe për të parandaluar...

“Bosët e drogës”, Paloka: Rama nuk gjen dot vrimë ku të...

Pas paralajmërimit të djeshëm të kryeministrit Rama se bosët e drogës në Shqipëri duhet të gjenë vrimë ku të futen pasi do të kalojnë...

Qeveria në punë të shtunën, Kuvendi do të mbajë dy seanca

Të shtunën e 9 shtatorit, Kuvendi do të mbajë dy seanca të njëpasnjëshme. Seanca e parë, e dekretuar edhe nga presidenti i Republikës Ilir...

Gra politikane, sa e vështirë!

Majlinda Bregu është e para shqiptare që synon drejtimin e një institucioni të rëndësishëm ndërkombëtar me mbështetje të Bashkimit Europian, ndërsa ka aplikuar për...