Tuesday, September 25, 2018

Politikë

Akuzat e Berishës për listat, Basha: Çështje të brendshme të PD

Pak para seancës plenare në Parlament, kreu i PD-së Lulzim Basha ka deklaruar se gjërat do shkojnë keq e më keq me qeverisjen e...

Si kompanitë ruse punësuan ish-ndihmësin e Trump për të lobuar për...

“A e shfrytëzuan rusët sistemin politik amerikan për të promovuar të djathtën shqiptare në Uashington dhe nxitur trazira në Ballkan?”. Me këtë pyetje të madhe...

Droga në Durrës, Rama: E kapëm vetë, pa ndihmën e partnerëve

Ndryshe nga Lulzim Basha, që kapjen e drogës në Durrës e lexon si kapje të shtetit nga mafia dhe paratë e krimit, Edi Rama...

PS dhe LSI bashkojnë votat, miratojnë ligjin për vettingun në polici

Parlamenti e përfundoi seancën maratonë pak para mesnatës së djeshme, ku edhe u votuan disa ligje dhe marrëveshje, mes të cilëve edhe ligji për...

Kryeministri i Kosovës Ramush Hardinaj, vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndodhet sot Tiranë për një vizitë zyrtare. Kjo është vizita e tij e parë jashtë shtetit pas marrjes së...

Gra politikane, sa e vështirë!

Majlinda Bregu është e para shqiptare që synon drejtimin e një institucioni të rëndësishëm ndërkombëtar me mbështetje të Bashkimit Europian, ndërsa ka aplikuar për...

“Financimi rus i PD-së”, Rama: Kjo histori nuk mbyllet pa u...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Facebook ndaj deklaratave të kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Duke e quajtur një mishmash Bashën, Rama thotë se historia...

Çelja e negociatave, Fleckenstein: Në gjysmën e parë të 2018; s’ka...

Raportuesi i PS-së për Shqipërinë në Bashkimin Europin, Knt Fleckenstein, ka deklaruar se vendimi për celjen e negociatave është i KiE-së (Këshilli i Europës)...

7 Marsi, Boçi: Rama nuk e ka prioritet arsimin në Shqipëri

Deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boçi në një deklaratë për mediat nga selia blu uroi të gjithë mësuesit për 7 Marsin dhe shprehu solidaritet...

Ruçi në Gjenevë: Të angazhuar për zbatimin e Reformës në Drejtësi

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, merr pjesë në forumin Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm që u organizua në Gjenevë. Në këtë takim,...