Wednesday, November 21, 2018

Politikë

PD kërkon dorëheqjen e Gramoz Ruçit

Partia Demokratike ka kërkuar dorëheqjen e Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit. Ka qenë kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho që ka shprehur...

Taulant Balla: Prokuroria po mbyll “CEZ”-in

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla akuzoi prokurorinë se po përpiqet të mbyllë dosjen CEZ pa kryer asnjë hetim dhe pa konsideruar...

TVSH, sinjal me pagesë për Kuvendin, PD-LSI akuza Ramës

TVSH nuk ka lejuar pa dhënien e pagesës, sinjalin e transmetimit të seancës së Kuvendit për televizionet e tjera kabllore në vend, duke shkaktuar...

Kryemadhi: Shumë shpejt zgjedhje të parakohshme

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka paralajmëruar zgjedhje të parakohshme, referuar situatës aktuale në vend. Gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues Kombëtar të LRI-së, para...

Lu shpërthen sërish: Lul Berisha u lirua gabimisht; Shullazi vijon trafikun...

Ambasadori amerikan Donald Lu ka fshikulluar sërish politikën dhe drejtësinë shqiptare me deklaratat e tij. Lu i është rikthyer sërish disa emrave të lakuar në...

Meta pret kardinalin Ernest Troshani: Mirënjohje për Papën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim të veçantë Eminencën e Tij, Kardinalin Ernest Simoni (Troshani). Presidenti Meta e uroi Kardinal Simonin...

Kryemadhi: Viti 2018 do jetë vit i vështirë

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI, ka nisur takimin e parë me gazetarët për vitin 2018, “një bashkëbisedim për situatën politike në vend.” Kryemadhi e nisi fjalën e...

Basha mbledh sot aleatët për datën e protestës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë sot në orën 10:00 aleatët parlamentarë për të përcaktuar datën e protestës. Lajmi konfirmohet nga...

“Kanabisi” pa opozitën, Paloka: Nuk kam njoftuar mbledhje për sot

Kryetari i Komisionit hetimor parlamentar “Tahiri”, Edi Paloka ka reaguar menjëherë për mbledhjen e sotme të komisionit, në të cilin opozita nuk është e...

Klement Zguri: PS nuk është ankuar për vendimin e KQZ

  Kreu i KQZ, Klement Zguri ka komentuar sot kërkesën e PS për shkarkimin e tij nga detyra, pasi sipas PS, nuk zbatoi ligjin e...