Tuesday, November 20, 2018

Politikë

Situata e zjarreve, Rama: Shteti në krye të detyrës

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi të publikuar në faqen e vet në Facebook shprehet se situata e zjarreve në vend është e rëndë...

Basha me kongresmenë të SHBA-së: Qeveria dhe krimi manipuluan zgjedhjet

Situata në Shqipëri dhe rajon, bashkëpunimi strategjik me SHBA për t’u përballur me kërcënimet e krimit të organizuar, trafikut të drogës dhe korrupsionit ishin...

Nga arsimi tek lista për anëtarët e KLGj dhe KLP, mblidhet...

Kuvendi u mblodh në seancë plenare, ku në rend të ditës këtë të enjte janë disa çështje për të cilat mazhoranca dhe opozita kanë...

Topalli sulmon Bashën: Eksperimenti më i dështuar i politikës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është hedhur sërish në sulm kundër kreut të PD-së, Lulzim Basha. Në një postim në faqen e saj të ‘Facebook’-ut Topalli...

Rama: Tahiri na duhet në Parlament. Meta, jo rol bllokues

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim informal me gazetarët në Llogara, ku dhe iu është përgjigjur pyetjeve të shumta. Pyetjes së...

Vasili: Rama nuk di ç’bën, kavërdis ministritë që kishte vetë

Kreu i grupit parlamentar te LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për shkrirjen e disa ministrive. Me anë të një...

Presidenti Meta pret ambasadorin e Japonisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kortezie ambasadorin e parë rezident të Japonisë në Tiranë, Makoto Ito. Meta i shprehu ambasadorit...

Rama ftesë biznesit italian: Në Shqipëri kemi taksa më të ulëta...

Reforma në drejtësi, për kryeministrin Edi Rama është një garanci e shtuar për investitorët e huaj. Në forumin e biznesit Shqipëri-Itali, kreu i qeverisë shqiptare...

Surpriza, Presidenti Meta vendos të futet në “Facebook”

Në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Shqipërisë, Ilir Meta u betua dje si President i ri i vendit. Mediat e ndoqën me shumë interes ceremoninë...

Regjimi i vizave, Bushati: Klithma nga gjinkallat e dëshpëruara!

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati reagon në lidhje me lajmin e propozimit të Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për Shqipërinë, për shkak...