Wednesday, January 16, 2019

Politikë

Sot, protesta e qepenave. Biznesi i vogël, kundër TVSH-së

Pronarët e bizneseve të vogla e të mesme protestojnë sot kundër skemës së re të TVSH-së. Ata refuzojnë të paguajnë Tatim mbi Vlerën e Shtuar,...

Drafti i ri, familjarët e deputetëve nuk lejohen të marrin tendera...

Asnjë deputet i Kuvendit të Shqipërisë nuk do përfitojë më para publike, në mënyrë të drejtpërdrejtë apo të tërthortë, përmes kompanive të regjistruar në...

“Kanabisi” pa opozitën, Paloka: Nuk kam njoftuar mbledhje për sot

Kryetari i Komisionit hetimor parlamentar “Tahiri”, Edi Paloka ka reaguar menjëherë për mbledhjen e sotme të komisionit, në të cilin opozita nuk është e...

Braçe: Qeveria të kërkojë falje që nuk komunikoi me njerëzit. Banorët...

Kreu i komisionit të Ekonomisë,deputeti socialist Erion Braçe ka qenë mjaft i ashpër ndaj qeverisë. Ai kërkoi që banorët e zonës të mund të...

Protesta në Rrugën e Kombit, Gjiknuri: Dëmi miliona euro, dhuna e...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme shprehu keqardhje për dhunën e ditës së shtunë gjatë...

Shpëtim Idrizi për kërcënimin e Kotzias: Ditmir Bushati të çohej nga...

  Duket se klima “miqësore” mes Athinës dhe Tiranës, nuk është më e tillë. Anullimi i vizitës së prillit të Alexis Tsipras, fill pas një...

PDIU: Kushti që i vuri Kotzias-Bushatit për të mos u çuar...

PDIU ka reaguar në lidhje me takimin e sotëm ndërmjet Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut të tij grek Nikos Kotzias, ku u...

Reforma në drejtësi, Cutillo: Në rrugën e duhur, edhe sipërmarrja e...

Shoqata e industrialistëve italianë në Shqipëri, gjatë aktivitetit të sotëm për Reformën në Drejtësi si element thelbësor për investimet e huaja, shqyrtoi problematikat e...

Petrit Vasili: Paguajnë taksë prone pensionistët, por jo hotelet me 5...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për vendimin e qeverisë që përjashton nga taksat për pronën hotelet me pesë yje, ndërkohë...

DASH reagon për arrestimin e Gjuriçit: Ruani qetësinë!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i dënuan me forcë ngjarjet e së hënës në Mitrovicë, për të cilat thonë se rrisin tensionet në mënyrë...