Wednesday, September 26, 2018

Politikë

Komisioni ‘Tahiri’, Alibeaj: Rama bllokon hetimin, s’na jep certifikatë sigurie

Disa javë më parë opozita dhe mazhoranca i hapën rrugën ngritjes së një Komisioni Hetimnor për çështjen “Tahiri”, por deri më tani janë kryer...

“HEC-et në Osum”, Rama: Të trashëguara, nuk i vendosim minën Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat nga qyteti i Beratit, ku qeveria është akomoduar për një mbledhje dy ditore, i është përgjigjur...

Porosia e Ramës: Sulm frontal PD e Bashës për lidhjet me...

Mbledhja e sotme e grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka pasur në qendër të vëmendjes akuzat për financimin rus të takimeve të Lulzim Bashës...

Protestë para ambasadës, Idrizi: Çamëria nuk negociohet, çamët të shpallen minoritet

Shoqata Çamëria ka zhvilluar paraditen e sotme një protestë para ambasadës greke në Tiranë. Me pankartat “Çamëria është Shqipëri” përfaqësues të komunitetit çam kërkuan të...

Paqja, Bushati në OKB: Të parandalojmë krizat!

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati mori pjesë në takimin e nivelit të lartë për paqen, të organizuar nga Kombet e Bashkuara. Bushati e vuri theksin...

Petrit Vasili: Kultivuesi i drogës kërcënon SHBA dhe Europën me Rusinë

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot për deklaratat e bëra dje nga Kryeminsitri Edi Rama në forumin për Ballkanin Perendimor...

Rama-naftëtarëve të Ballshit: Mos hajdeni në Tiranë për protesta, flasim në...

Deklarata e Kryeministrit Në Platformë Digjitale ka dhe një hapësirë për të bërë interpelanca. Ashtu si një grup deputetësh mund të thërrasin në interpelancë Kryeministrin...

“Tahiri”, PD drejton Komisionin Hetimor, por PS ka shumicën

Kuvendi miratoi seancën e shkuar me 121 vota pro, kërkesën e opozitës, me në krye Partinë Demokratike, për ngritjen e një Komisioni Hetimor, që...

Klement Zguri: PS nuk është ankuar për vendimin e KQZ

  Kreu i KQZ, Klement Zguri ka komentuar sot kërkesën e PS për shkarkimin e tij nga detyra, pasi sipas PS, nuk zbatoi ligjin e...

Rama: Nis Vettingu. Vendi meriton gjykatës e prokurorë të pakorruptuar

Organet e vettingut, ashtu siç ishte paralajmëruar në shtator kanë nisur punën, për të shqyrtuar dosjet e 800 njerëzve të drejtësisë. Lajmi i nisjes...