Friday, January 18, 2019

Politikë

Zgjedhjet, 6 milionë dollarë. KQZ tregon shpenzimet e 25 qershorit

Zgjedhjet e 25 qershorit i kanë kushtuar buxhetit të shtetit 6 milionë dollarë. Kjo është shuma që ka shpenzuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nga...

Rama: Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit. Detyrë e re për Tahirin

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë mbledhjes së Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste se Gramoz Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit të Shqipërisë. “Dua të...

Asambleja e PS, ja axhenda dhe rendi i ditës për të...

Asambleja e Partisë Socialiste do të mblidhet të dielën më 27 gusht në orën 10:00 në ambientet e hotel ‘Sheraton’ në Tiranë. Çelja e punimeve...

Stinë e mërzitshme për Kadarenë – Nga Iva Tiço

    Nga Iva Tiço Këtë vit dhënia e Çmimit Nobel në letërsi është shoqëruar më pak se vitet e tjera në tituj me emrin e Ismail...

Rama: 10 pikat për planin e qeverisë nga qytetarët

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike çfarë mendojnë qytetarët në lidhje me planin 10 pika të qeverisë duke filluar që nga shtatori. Në një...

Pas deklaratës së ambasadës së SHBA, Prokuroria reagon për hetimin ndaj...

Nje dite pas përgjigjes se Ambasadës se Shteteve te Bashkuara te Amerikës per Vizion Plus, ku nënvizohej gatishmëria per te ndihmuar ne hetimin e...

Rama: HEC-et nuk ndërtohen, qeveritë s’janë të pagabueshme  

“Një fabrikim kriminal me koordinata të manipuluara”, kështu e ka cilësuar në “Facebook” kryeministri Rama lejen mjedisore për ndërtimin e HEC-eve mbi Osum. Rama shkruan...

Vasili-Ramës: Mblidh qeverinë. Kushtetuta s’e njeh Facebook-un tënd veror

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili përmes një statusi të publikuar në profilin e tij në FB i kërkon kryeministrit të mbledhë...

Shtypi grek kritikon Metën për qëndrimin, por bën kujdes të mos...

Mediet në Athinë kanë pasqyruar gjerësisht qëndrimin e Presidentit Ilir Meta në lidhje me negociatat me Greqinë.“Presidenti shqiptar vë pengesa në negociimin mes Greqisë...

Mandija: Teknikët nuk dështuan, duhet të jenë edhe në zgjedhjet e...

Zv.Kryeministrja Ledina Mandija nuk zgjodhi një gjuhë të ashpër për të replikuar me Kryeministrin, sipas të cilit raporti i ministrave teknikë për zgjedhjet ishte...