Wednesday, January 16, 2019

Politikë

Opozita, pro integrimit

Opozita e ka përshëndetur vendimin për rekomandimin pa kushte por ka cilësuar si të pa bazë akuzat për lobim kund këtij procesi. Pas takimit...

Negociatat, Vlahutin: Shqipëria ka bërë progres dhe kjo do njihet në...

Ambasadorja e BE në Shqipëri Romana Vlahutin ka paralajmëruar  se Shqipëria do të marrë një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave në raportin që...

Miell, letra dhe ujë ndaj Ramës, përjashtohen tre deputetë të PD-së...

  Gjatë seancës parlamentare në Kuvend, opozita ka bllokuar foltoren dhe ka kërkuar largimin e kryeministrit Rama, për shkak të gjuhës së tij vulgare dhe...

Deputetet e LSI-së me parulla “Rama dick”. Reagon Spiropali

Gjatë tensionit dhe kaosit në Kuvend, kanë tërhequr vëmendje parullat që deputetet e LSI-së kanë shpalosur, teksa e kanë cilësuar kryeministrin “dick”, në përgjigje...

Akuzat e Llallës, Lu shkon te Meta, Presidenca: U diskutua reforma...

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu mesditën e sotme u ndal në selinë e Presidencës, ku qëndroi përreth një orë në një takim me...

Hahn dhe Mogherini “i sjellin” progres-raportin qeverisë më 17 prill

Shefja për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn do t’i dorëzojnë qeverisë shqiptare, progres-raportin për zgjerimin më...

Ujë drejt opozitës, Bushati: Keqardhje për reagimin ndaj pushtuesve të dhunshëm

Seanca e sotme parlamentare u shoqërua nga tensioni dhe përplasja mes palëve, ndërsa ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati u bë protagonist pasi iu kthye...

Përjashtimi i 3 deputetëve të PD-së, sot në 18.00 mblidhet Byroja

Sot në orën 18.00 pritet që të mblidhet Byroja e Kuvendit për 3 deputetët e përjashtuar të opozitës. Deputetët që u përjashtuan janë Flamur Noka,...

Profil fals së bijës, Kryemadhi: Akt pervers, të hetojë Prokuroria

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi pas seancës së tensionuar në Parlament, ka bërë një denoncim të pazakontë në rrjetin social Facebook. Sipas saj, vajzës së...

Forca e ligjit apo ligji i të fortëve – Marko Bello

Marko Bello Sa here qeveritë në vendin tonë ndjejnë zgjimin dhe reagimin e popullit të shumëduruar, nxitojnë të kërcënojnë me forcën dhe ashpërsinë e ligjit...