Wednesday, November 21, 2018
Ballina Politikë

Politikë

Rama ”thumbon” PD përmes disa fotove: Ata që bërtasin sot

Edhe këtë mëngjes Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në rrjetin social facebook, pamje nga një projekt i Rilindjes Urbane. Bëhet fjalë për urën e...

Skema e bujqësisë, Peleshi: Sektorët që do të mbështeten

Bujqësia do të kthehet në një sektor që drejtohet nga mekanizmi i kërkesë-ofertës. Sot në Konferencën Kombëtare të Bujqësisë, ministri Niko Peleshi ka thënë...

Regjimi i vizave, Bushati: Klithma nga gjinkallat e dëshpëruara!

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati reagon në lidhje me lajmin e propozimit të Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për Shqipërinë, për shkak...

PD kërkon dorëheqjen e Gramoz Ruçit

Partia Demokratike ka kërkuar dorëheqjen e Gramoz Ruçit si kryetar i Kuvendit. Ka qenë kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho që ka shprehur...

Berisha-Ramës: Çfarë donte Olsi Rama në makinën e trafikantëve të Xibrakës?

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës, për lidhjet e tyre me drogën. Duke folur në foltoren...

Konferenca e kryetarëve, PD-PS tryezë politike për reformën zgjedhore

Kreu i Kuvendit Gramzo Ruç kishte thirrur sot Konferenca e Kryetarëve për të diskutuar për ngritjen e komisionit ad-hoc për reformën zgjedhore. Paraprakisht të...

Petrit Vasili: Kultivuesi i drogës kërcënon SHBA dhe Europën me Rusinë

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot për deklaratat e bëra dje nga Kryeminsitri Edi Rama në forumin për Ballkanin Perendimor...

Rama: Rruga Elbasan-Tiranë finalizohet brenda 2018

Nga qyteti i Elbasanit, aty ku kabineti qeveritar do të zhvillojë mbledhjen 2 ditore, kreu i qeverisë Edi Rama foli për dy projektet e...

Negociatat me Greqinë, Meta do konsultohet me ish-Presidentët për “Plotfuqishmërinë”

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati i ka kërkuar plotfuqishmëri presidentit Ilir Meta për nisjen e bisedimeve teknike me...

Monika Kryemadhi takon komisionerin Hahn

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është takuar mëngjesin e sotëm me Komisionerin e Zgjerimit Johaness Hahn. Takimi është mbajtur në zyrën e grupit parlamentar te...