Tuesday, September 25, 2018
Ballina Politikë

Politikë

Shorti për KED, PD e LSI: Po diktohen listat e institucioneve...

Në Kryesinë e Kuvendit nisi seanca për hedhjen e shortit për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Në këtë mbledhje, Këshilli i...

Vasili: Rama nuk di ç’bën, kavërdis ministritë që kishte vetë

Kreu i grupit parlamentar te LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar lidhur me vendimin e kryeministrit Edi Rama për shkrirjen e disa ministrive. Me anë të një...

Astrit Veliaj në vend të Halimit? Gratë e PD-së në Berat...

Dy kandidatet gra në listat e Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, Juvina Jani dhe Monika Qosja, kanë depozituar zyrtarisht pranë Komisionit Qendror të...

Nxitje për të dalë nga ndihma ekonomike, Rama: 55 mijë lek...

Si pjesë e nxitjes së familjeve në nevojë që kanë të paktën një anëtar të aftë për punë, që të dalin nga ndihma ekonomike,...

Rama, kritika ambasadorëve: Sillni investitorë. 4 vite bëtë një vrimë në...

Kryeministri i vendit Edi Rama, në një takim me ambasadorët në ambientet e Ministrisë së Jashtme vuri në dukje mungesën e shërbimit të jashtëm...

Vasili: Kryeministri i paditur do të bllokojë Vettingun

Kreu u Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Rama në lidhej me procesin e Vettingut. Përmes...

Rama: Akademia e Shkencave të reformohet, ndryshe asnjë qindarkë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur rrjetin social Facebook për të reaguar mbi debatin që po zhvillohet në media lidhur me Akademinë e Shkencave në...

Kryeprokurorja Marku zgjedh këshilltarin e saj

Prokurorja e Përkohshme Arta Marku ka zgjedhur këshilltarin e saj. Ai është Besnik Cani, drejtues i Prokurorisë së Shkodrës. Kjo është lëvizja e fundit e...

Basha: Dhëndri i Qazim Sejdinit goditi zv.drejtorin e policisë

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me ngjarjen e mbrëmjes së kaluar në Elbasan ku u godit një makinë policie gjatë...

Hahn dhe Mogherini “i sjellin” progres-raportin qeverisë më 17 prill

Shefja për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn do t’i dorëzojnë qeverisë shqiptare, progres-raportin për zgjerimin më...