Wednesday, January 16, 2019
Ballina Politikë

Politikë

Tahiri përjashtohet nga grupi i PS, Edi Rama: Drejtësi po, arbitraritet...

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e së hënës mblodhi grupin parlamentar të Partisë Socialiste për të bërë të qartë qëndrimin e saj ndaj kërkesës së...

Arben Ristani: “Peshqit e mëdhenj” kapen në janar

Arben Ristani, sekretar i përgjithshëm i PD-së denoncon ashpër situatën e kriminalitetit në vend dhe lidhjet me pushtetin, ndërsa PD-së i kërkon një luftë...

Shembjet në Dhërmi, reagime nga Athina

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka nisur një aksion për rrëzimin e objekteve të shpronësuara në zonën e Dhërmiut. Aksioni është bërë në zonën...

Çmimi i ri i ujit, Kryemadhi: Këshilltarët e Bashës e votuan

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, i është përgjigjhur kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha pas pretendimeve të kryedemokratit në lidhje me vendimin e Këshillit të...

Deputeti shqiptar i Brukselit Gjanaj përshëndet takimin Shqipëri-Kosovë

Deputeti shqiptar i Brukselit Amet Gjanaj nëpërmjet një postimi në Facebook përshëndeti sot takimin e qeverive të Shqipërisë dhe të Kosovës. Sipas Gjanajt ky...

Arta Marku betohet si Kryeprokurore e përkohshme

Arta Marku ka bërë në Kuvend betimin si Prokurore e Përgjithshme e Përkohshme. Pas leximit të formulës së betimit nga kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi,...

Kryeprokurorja Marku e nis me procedime penale për deputetët e opozitës

Ditën e parë të punës në Prokurorinë e Përgjithshme, kryeprokurorja Arta Marku e ka nisur me procedime penale dhe arrestime ndaj opozitës dhe mbështetësve...

Kuvendi miraton strukturën dhe funksionimin e organeve të Vettingut

Në një seancë maratonë, e cila  përfundoi pas orës 2 të mëngjesit, Kuvendi i Shqipërisë votoi pro miratimit të ligjit për strukturën dhe organikën...

Rama-Basha në Bruksel, lexime të ndryshme për zhvillimet në Shqipëri

Rama-Basha në Bruksel, në të njëjtën ditë, vetëm 500 metra larg njëri-tjetrit, i lë vend imagjinatës për një Detantë, një vendtakim neutral, për të...

Shorti për KED, PD e LSI: Po diktohen listat e institucioneve...

Në Kryesinë e Kuvendit nisi seanca për hedhjen e shortit për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Në këtë mbledhje, Këshilli i...