Saturday, September 22, 2018
Ballina Politikë

Politikë

Rama: Akademia e Shkencave të reformohet, ndryshe asnjë qindarkë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur rrjetin social Facebook për të reaguar mbi debatin që po zhvillohet në media lidhur me Akademinë e Shkencave në...

Balla për prokurorinë: Më shumë shpejtësi dhe peshq në rrjetën e...

Në Prokurorinë e Krimeve të Rënda por në të gjitha prokuroritë duhet më shumë peshq në rrjetën e drejtësisë, është shprehur Taulant Balla, kreu...

Drafti i ri, familjarët e deputetëve nuk lejohen të marrin tendera...

Asnjë deputet i Kuvendit të Shqipërisë nuk do përfitojë më para publike, në mënyrë të drejtpërdrejtë apo të tërthortë, përmes kompanive të regjistruar në...

Berisha-Ramës: Çfarë donte Olsi Rama në makinën e trafikantëve të Xibrakës?

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj Edi Ramës dhe Fatmir Xhafës, për lidhjet e tyre me drogën. Duke folur në foltoren...

Rama: Dosja Xhafaj e konsumuar! Misioni i opozitës, bllokimi i negociatave...

Opozita braktisi seancën plenare dhe fill pas kësaj foltores iu drejtua Kryeministri Edi Rama. Ai i lidhi akuzat e opozitës për trafik droge në...

Marrëveshja për detin, Meta refuzon sërish Bushatin, kërkon informacione shtesë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, konfirmoi gjatë një interviste me gazetaren Eni Vasili në “Studio e Hapur” se ka kërkuar informacione të tjera shtesë...

Ylli Manjani: Nëse do funksiononte reciprociteti me SHBA dhe Gjermaninë

Nga Ylli Manjani Në bashkëpunimin ndërmjet shteteve, një nga parimet themelore që zbatohet është reciprociteti. Pra pak a shumë funksionon “si ma bën ta bëj”… Në...

Vota e emigrantëve, Majko: Vendoset në komisionin e reformës zgjedhore

Reforma Zgjedhore u rikthye si një temë e nxehtë, paraditen e sotme, ku në një takim të organizuar nga Prezenca e OSBE-së në Shqipëri,...

Lu shpërthen sërish: Lul Berisha u lirua gabimisht; Shullazi vijon trafikun...

Ambasadori amerikan Donald Lu ka fshikulluar sërish politikën dhe drejtësinë shqiptare me deklaratat e tij. Lu i është rikthyer sërish disa emrave të lakuar në...

Letra e Xhafajt, Basha: Akt i dënueshëm, të gjurmohen Olsi Rama...

Akt i dënueshëm e quan kreu i PD-së, Lulzim Basha letrën e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj për prokurorinë, ku i kërkon të thirren...