Wednesday, September 26, 2018
Ballina Politikë

Politikë

Rama poston artikullin e Le Monde për Shqipërinë dhe Ballkanin

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në rrjetin social Facebook, një artikull për Shqipërinë dhe Ballkanin, të botuar në francezen Le Monde nga Denis...

Basha: Tahiri, Xhafaj dhe Balili, trafikantët që duhet të arrestojë Rama

Pak pas paralajmërimit të kryeministrit Rama për nisjen enjë operacioni kombëtar kundër elementëve kriminalë që kultivojnë dhe trafikojnë kanabis në vend, kreu i opozitës...

Rama kujton Azem Hajdarin, ja mesazhi për vajzën deputete

Kryeministri Edi Rama i ka kushtuar një status në faqen e tij Azem Hajdarit, liderit të Partisë Demokratike të vrarë në 12 shtator 1998. Përmes...

Zv.Kryeministrja Mesi, mesazh për shqiptarët me fjalët e Skënderbeut

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi, nëpërmjet një postimi të bërë në Facebook ka dhënë një mesazh për të gjithë shqiptarët. Ajo falënderon Ditmir Bushatin për përfshirjen...

Shembjet në Dhërmi, reagime nga Athina

Inspektoriati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka nisur një aksion për rrëzimin e objekteve të shpronësuara në zonën e Dhërmiut. Aksioni është bërë në zonën...

Presidenti Ilir Meta dekreton gjeneralin e parë

Presidenti i ri i vendit, Ilir Meta ka bërë sot dekretin e parë, duke dhënë një gradë madhore. Presidenca njofton se Meta i ka dhene...

Zgjedhjet, 6 milionë dollarë. KQZ tregon shpenzimet e 25 qershorit

Zgjedhjet e 25 qershorit i kanë kushtuar buxhetit të shtetit 6 milionë dollarë. Kjo është shuma që ka shpenzuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nga...

Rama: Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit. Detyrë e re për Tahirin

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë mbledhjes së Kryesisë dhe Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste se Gramoz Ruçi i ktheu dinjitetin Kuvendit të Shqipërisë. “Dua të...

Hysi: Neni i ekstradimeve, sipas Konventës Europiane! PD, dje në çadër,...

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi ka dalë në mbrojtje të Fatmir Xhafajt dhe i lidh akuzat e Partisë Demokratike ndaj tij me nisjen...

Rama: 10 pikat për planin e qeverisë nga qytetarët

Kryeministri Edi Rama ka bërë publike çfarë mendojnë qytetarët në lidhje me planin 10 pika të qeverisë duke filluar që nga shtatori. Në një...