Saturday, January 19, 2019
Ballina Politikë

Politikë

Prezantimi i projekteve të reja, Rama: Do transformohen 300 qendra shëndetësore

Në prezantimin e projekteve të reja në Bulevardin e Ri në Tiranë, Kryeministri Rama nisi fushatën e llogaridhënies publike për çka është bërë në...

Përfundon takimi në Berlin, Merkel optimiste; vlerëson Ramën për reformat

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane, Angela Merkel në Berlin. Në përfundim të takimit, i cili zgjati rreth 90 minuta, kryeministri...

Paqja, Bushati në OKB: Të parandalojmë krizat!

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati mori pjesë në takimin e nivelit të lartë për paqen, të organizuar nga Kombet e Bashkuara. Bushati e vuri theksin...

Komisioni ‘Tahiri’, Alibeaj: Rama bllokon hetimin, s’na jep certifikatë sigurie

Disa javë më parë opozita dhe mazhoranca i hapën rrugën ngritjes së një Komisioni Hetimnor për çështjen “Tahiri”, por deri më tani janë kryer...

Negociatat, Rama: Shqipëria jo “kokë turku”! Aktorë të 3-të rrezik për...

Me një rekomandim pozitiv të siguruar, qershori është muaji i sfidës më të madhe për qeverinë shqiptare, të cilës do t’i duhet të bindë...

‘Die Welt’: Shqipëria drejt BE, imazhin ia prish ‘Tahiri’ dhe krimi

Shqipëria do të hyjë në BE, por ka jo pak probleme, shkruan “Die Welt”. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kërkon të bindë kancelaren gjermane...

Lobimi për negociatat, Rama takon kreun e Bundestagut gjermanDje në Tiranë,...

Dje në Tiranë, Presidenti i KE, Donald Tusk ia bëri të qartë kryeministrit Edi Rama se duhen bindur vendet anëtare që të japin ok...

Media gjermane: Rama do tentojë ta bëjë për vete Merkelin

Shqipëria do të hyjë në BE por ka jo pak probleme, shkruan "Die Welt". Kryeminisitri i Shqipërisë, Edi Rama kërkon të bindë kancelaren gjermane...

4 pikat e progresit të Shqipërisë, Vlahutin: Sfidë, ndëshkimi i korrupsionit

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin lexon katër pika të progres-raportit të Komisionit ku vlerësohet Shqipëria. “Shqipëria shihet si model në rajon për...

Spanja bllokon deklaratën e përbashkët në Sofje, shkak Kosova

Në samitin e përbashkët të Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit Perëndimor, që do të zhvillohet gjatë muajit maj në Sofje të Bullgarisë ishte...