Wednesday, November 21, 2018

Opinion

Qirje Prokopis, bëj më mirë prokopi në vendin tënd… – Nga...

Nga Ylli Dylgjeri Tonet e ashpra dhe kercënimet nacionaliste nga shtabi i forcave ajrore nuk na trembin qirje Prokopis, paçka se Ju thoni nuk ekziston...

Antoni i urtë dhe çeta e çartur – Nga Ag Apolloni

  Nga Ag Apolloni Këto ditë u çua shumë pluhur për (mos)ngritjen e bustit të Anton Çettës para Institutit Albanologjik të Prishtinës. Kolegët e Antonit paskan...

Aromë zgjedhjesh… – Nga Ylli Manjani

    Nga Ylli Manjani Edi Rama po përpiqet të shmangë vemendjen nga dështimet dhe skandalet e përditshme. Pasi përdori Ornela Vorpsin dhe luftoi si luan Kirchbaum-in, tani...

Çfarë mësoi populli nga 21 janari 2011? – Hysni Gurra

Hysni Gurra Çfarë mësoi populli nga 21 janari 2011 dhe pse vështirësitë e opozitave që prej atij 21 janari e shumë të tjerëve më pas...

Jo taksës private të përmbytjes – Nga Klodian Tomorri

  Nga Klodian Tomorri Në të gjitha përmbytjet e fundit, kosotoja maksimale e paguar nga buxheti për dëmshpërblimin e familjeve të prekura nuk e ka kaluar asnjëherë...

IKJA E SHQIPTAREVE PAS VDEKJES SE SKENDERBEUT – Nga Gaqo Apostoi

  10 vjet pas vdekjes se Skenderbeut Shqiperia u pushtua nga ushtrite e peramdorise turke dhe shqiptaret filluan braktisjen e atdheut te tyre, per te...

Ku është administrata tatimore sot? – Nga Kasem Seferi

Nga Kasem Seferi I vetmi shpjegim i besueshëm përse administrata tatimore ndeshet me vështirësi serioze është niveli i pamjaftueshëm i menaxhimit të riskut dhe për...

Politika e shitjes së interesit kombëtar – Spartak Ngjela

Spartak Ngjela Amerikanët nxorën në dritë dokumentat për Bashën. Basha ka bashkëpunuar me rusët për të destabilizuese Shqipërinë; dhe është paguar nga ata për të lobuar...

Të lodhet sa të dojë SPAKU për të mbledhë prova, i...

  Nga Ylli Manjani Rregullorja anti-SPAK e hashashit. E lemë mënjanë argumentin që rregullorja e Kuvendit për herë të fundit u miratua me konsensus, të kërkuar nga Edi...

Partia që derdh “lotë krokodili” Nga Mithat Havari

Nga Mithat Havari Partia demokratike mos qajë me lot krokodili se mazhoranca nëpërmjet shortit të goglave , zgjodhi dy ish gjykatës të diktaturës komuniste, të...