Wednesday, January 16, 2019
Ballina Opinion

Opinion

Dështimi i arsimit – Nga Jorgo Mandili

  Nga Jorgo Mandili E pohoi znj. Nikolla, para disa ditësh, në emisionin “Kjo Javë.  Se, gjatë punës së saj në këto pesë vite ka patur...

Njeri na la, tjetri po na ikën – Nga Andon Dede,...

 Nga Andon Dede, Nju York Fundjava e kaluar për amerikanët apo dhe shumë më gjerë, qe e ngarkuar me disa ngjarje tragjike që tronditën opinionin...

Të huajt, cilido qofshin nuk mund të sillen si pushtues –...

      Petrit Vasili Thirrjet për konsensus të natës së fundit janë shumë të vonuara dhe shërbejnë vetëm si alibi e kapjes së drejtësisë. Zbatimi i reformës në...

Shqipëria ndër vendet me taksat më të larta për të ardhurat...

Nga: Aurora Sulçe  “Kam ardhur në bankë për të paguar tatimin mbi të ardhurat personale që është 15% e shumës që u pagova. Konkretisht, për 500...

Një shoqëri e hapur dhe një shtet i së drejtës?! –...

Nga Av. Sergjio Mazreku A jemi ne një shoqëri e hapur dhe e çliruar nga çdo mendësi dhe praktikë komuniste sot, njëzet e shtatë vjet...

PO KRIJOHET POLICIA POLITIKE E RILINDJES! – Nga Ylli MANJANI

    Nga Ylli MANJANI Dje pashë një njoftim të Policisë së shtetit, i cili kërkonte policë të kualifikuar për Task-forcën e operacionit “Forca e Ligjit”. Një çudi...

Midis teatrit dhe piramidës – Nga Ilir Levonja

Nga Ilir Levonja Një nga lajmet e fundit  është edhe mos prishja e piramidës, ish muzeut të Enver Hoxhës, në zemër të Tiranës. Një nga...

Disa përse në lidhje me mbledhjen e të ardhurave tatimore në...

Disa përse në lidhje me mbledhjen e të ardhurave tatimore në katër vitet e shkuar Analistë të ndryshëm (vendas dhe të huaj), në lidhje me...

Pse nuk duhet të trembet perëndimi nga bashkimi shqiptar? – Nga...

Nga Dritan Hila Fjala e kryeministrit Rama në Kuvendin e Kosovës nuk kishte ndonjë të re, përveç frazës për një president të përbashkët, e cila...

Partitë politike dhe teknologjitë moderne – më saktë lidhjet e forta...

Nga Kasem Seferi Njerëzimi deri tani, me aq shumë kohë, që askush nuk mund ta llogarisë me saktësi, ka sjellë përparimin dhe zhvillimin duke vërtetuar...