Monday, September 24, 2018
Ballina Opinion

Opinion

Çudia historike dhe një reagim i vonuar për 20 Shkurtin ...

Dita e 20 Shkurtit të vitit 1991 është ngjarja historike më kulmore e shekullit të kaluar të popullit shqiptar , që simbolizoi rrëzimin e...

Ky është një turp i madh, është grabitje! – NGA XHEVAIR...

  NGA XHEVAIR LLESHI Një faturë tatimore e ujit e një muaji (prill 2018) është një tabelë me shumë zëra. Dhe kjo të bën të mendohesh...

Nuk qeveriset vendi as nga e as me Ambasadorë!- Nga Ylli...

  Nga Ylli Manjani Një mësim që duhet mësuar. 5 vitet e fundit duhet të na kenë shërbyer për të mësuar një mësim: Nuk qeveriset vendi as nga...

Shqipëria e meriton, elita jo! – Nga Hysni Gurra

Nga Hysni Gurra Ka tre persona, të cilëve nuk u intereson realisht integrimi i Shqipërisë në BE. Ata janë Edi Rama, Lulzim Basha dhe Monika...

Vandalët në burgje, “qytetarët” në interprelancë – Ergys Mërtiri

Vandalët në burgje, “qytetarët” në interprelancë Kryeministri Rama është hedhur në aksion për të mbuluar me spektakle qesharake mediatike zullumet e shkaktuara me vendosjen korruptive...

‘Idetë gjeniale’ Majko vs Rama, një histori personale me Nanon e...

Nga Andis Harasani Në 2003 isha drejtor i KESH. Në gusht të atij viti, mbaj mend që erdhi Berluskoni në Shqipëri. Midis të tjerash foli...

PЁRSE RUSIA NDERON z. KALLASHNIKOV DHE SPIUNIN FILBI -SERGIO  ROMANO

SERGIO  ROMANO Kur Vladimir Putin takoi Henry Kissinger-in, i rrёfeu se n’epokёn sovjetike ai kishte qёnё njё agjent i fshehtё. Duket se Kissinger, me njё...

“VETING” – Nga Astrit Lulushi

  Nga Astrit Lulushi ‘Vet’ është tkurrje figurative e veterinarit, që filloi të përdorej në mesin e shekullit të 17-të. Veterinerët ato kohëra, por edhe sot,...

Bisedë me një nga kriminelet e ambasadorit Lu – Nga Ylli...

  Nga Ylli Dylgjeri Krimi? Ja çfarë ka ndryshuar... Dëgjojmë çdo ditë; Krimi, Klani, Politika, Familjet, lndividët, Peshqit e Mëdhenj etj, etj. Gjithkush ka eksperiencat dhe shembujt e...

RINASI, SI SHPËRFILLJE E DIASPORËS – Nga: Petrit KUÇANA

  Nga: Petrit KUÇANA Duket si plotpërmbushëse në tollovinë e gjithçkathënies,  një foto e shkrepur në “pragun e derës së mëmëdheut”. Një avion i ndalur dhe...