Tuesday, September 25, 2018
Ballina Opinion

Opinion

Opozita e opozitës të opozitës – Artan Fuga

Artan Fuga --------- Aty nga korriku i vitit 1997, nëse nuk më gënjen kujtesa, zgjidhet presidenti i ri i republikes, nga e majta. Zoti Mejdani bën një...

Pse taksë për Rrugën e Kombit dhe jo për superstradën Tiranë-Durrës!...

Nga Enver Bytyçi Në Kalimash po merr formë ndërtimi i pikës së kontroll-pagesave për Rrugën e Kombit! Kushdo që kalon aty sheh sesi është konstruktuar...

Cili është sot kofliktini brendshëm i shoqërisë shqiptare? – Nga Spartak...

Nga Spartak Ngjela Në Shqipëri ky konflkt konstatohet të jetë midis politikës amerikane që po kërkon të konfigurojë Dimensionin Gjithëshqiptar në Ballkanin Perëndimor, dhe lidershipit...

Deti është kombëtar apo politik? – Dritan Shano

Deti është kombëtar apo politik? Në mos gaboj, më e fundit, ishte kërkesa e Presidenit grek Pavlopoulos për heqjen e Çamërisë nga tekstet shkollore. Çamëria...

Ç’ËSHTË “IUS SOLI’, LIGJI I RI I DHËNIES SË SHTETËSISË ITALIANE

Arbër AGALLIU Shumë prej jush më shkruajnë për të ditur se cfarë parashikon ligji i ri i dhënies së shtetësisë italiane, i cili aktualisht pritet...

Që gjuha shqipe të mos jetë një atdhe i humbur për...

Nga Arben Llalla Ka disa kohë që po dëgjojmë deklarata nga politikanët sllavo-maqedonas dhe shqiptarë se gjuha shqipe do të zyrtarizohet shumë shpejtë në Maqedoni....

Dështimi i arsimit – Nga Jorgo Mandili

  Nga Jorgo Mandili E pohoi znj. Nikolla, para disa ditësh, në emisionin “Kjo Javë.  Se, gjatë punës së saj në këto pesë vite ka patur...

Më mirë vonë se kurrë – Spartak Ngjela

Spartak Ngjela Presidenti i Serbisë, Vuçiç, deklaroi dje kapitullimin e Serbisë, me pretendimin që “Kosovën e mbron Uashingtoni dhe Londra”. Ai e pa këto ditë me...

Është koha e maskarenjve – Nga Marin Mema

Nga Marin Mema Ata mund të kishin zgjedhur pasuritë e ofruara, ofiqet joshëse, pronat e pushtetin e pafundëm, por ndryshe nga të sotmit, zgjodhën një...

PSE SHËRBIMET PARTNERE S’JAPIN PROVA PËR ÇËSHTJEN “TAHIRI”?! – ...

-   ARBEN MANAJ Shqiptarët mund të mos jenë mjaftueshëm të sofistikuar, por budallenj nuk janë. Ata kanë ndëshkuar sa herë kanë besuar në fakte, nëse dikush...