Saturday, February 24, 2018

Përditësimi i të dhënave për pronat, Hipotekat kërkojnë asistencën e Bankës...

Banka Botërore ka qenë e fokusuar veçanërisht në Shqipëri me projekte që lidhen me pronat. Një ndër to ka qenë edhe ajo për Menaxhimin...

Bashkimi familjar në Itali, ja minimumi i të ardhurave vjetore si...

Nëse keni bashkëshortin që jeton në Itali, për të mundësuar bashkimin familjar gjatë 2018 duhet të ketë të ardhura minimale 8.8 mijë euro. N.q.s...

Dosjet e pronave/ 2 mld euro kosto nga vendimet e Strasburgut,...

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ishte dje  në një seancë dëgjimore në komisionin për Integrimin Europian, ku u pyet nga deputetët për zbatimin dhe...

Ministria e Shëndetësisë: Të aplikojnë në bashki familjet që nuk u...

Zëvendesministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Bardhylka Kospiri, ka prezantuar ditën e premte skemën e re të ndihmës ekonomike. Ndryshimet në skemë prekin si kriteret,...

Euro bie me shpejtësi, dollari në nivelin më të ulët të...

Rënia e valutave në tregun e brendshëm ka vijuar me shpejtësi edhe gjatë ditës së djeshme. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një...

Ç’orientohet tregu; Euro dhe dollari në rënie edhe dje në tregun...

Euro ka shënuar rënie edhe gjatë ditës së djeshme në tregun vendas, ndonëse në bursa ai është në rritje për të dytën ditë radhazi. Sipas...

Sejko: Nuk i kemi shpallur luftë euros; në një fazë të...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka sqaruar sot në një takim me mediat, strategjinë e Bankës së Shqipërisë për të ulur përdorimin...

Pronat në Tiranë – Portofoli i kredisë, më shumë se 520...

Sistemi bankar ka financuar blerjet në tregun e pasurive të paluajtshme në Tiranë me rreth 520 milionë euro kredi. Sipas të dhënave nga Banka...

BMI Reasearch për riskun e Shqipërisë, nga droga tek borxhi publik,...

Raporti i fundit i BMI Research, pjesë e grupit të njohur ndërkombëtar të vlerësimit FITCH, ka nënvizuar disa nga aspektet kyçë që kanë ndikuar...

Flet Zv/drejtori i FMN: Pse Shqipëria ka mbetur një nga më...

Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thotë se tani...