Saturday, November 17, 2018
Ballina Bota Faqe 4

Bota

Rusi, zjarr në një qendër tregtare. 48 viktima

Një zjarr gjigant përfshiu një qendër të madhe tregtare të qytetit siberian Kemerovo, duke marrë të paktën 48 jetë njerëzish. 27 të tjerë rezultojnë të...

Trump si president, ish-drejtori i FBI: Moralisht i papërshtatshëm

Ish drejtori i FBI, James Comey tha se Donald Trump është një person që moralisht nuk është i përshtatshëm për të qenë president dhe...

Trump pret amerikanët e liruar nga Koreja e Veriut  

Presidenti amerikan Donald Trump priti në mesnatë, me orën lokale amerikane, tre shtetasit amerikanë që u liruan pas një kohe të gjatë nga Koreja...

Gjykata e Lartë e çon në burg ish-Presidentin e Brazilit

Në një kthesë të jashtëzakonshme të çështjes gjyqësore kundër një prej politikanëve më popullorë të Brazilit, ish-presidenti Luiz Inacio Lula Da Silva do të...