Friday, January 18, 2019
Ballina Bota Faqe 4

Bota

Koreja e Veriut lëshon një raketë mbi Japoni, Tokio në alarm

Provokimet e Kim Jong-un nuk pushojnë dhe sa vijnë e bëhen më agresive. Koreja e Veriut lëshoi të martën në mëngjes një raketë që...

Trump nuk heq dorë nga ndërtimi i murit në kufi me...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do të mbyllë qeverinë, nëse një gjë e tillë është e nevojshme për të ndërtuar...

SHBA-të, sinjale rikonfirmimi të angazhimit në Ballkan?

Ndërsa nënpresidenti amerikan Mike Pence është në prag të vizitës në Mal të Zi ku do të mbajë bisedime me udhëheqësit e Ballkanit, Zëvendës...

Izraeli heq detektorët metalikë nga vendi i shenjtë

Izraeli do të heqë detektorët metalikë, të vendosur në hyrje të një vendi të shenjtë në Jerusalem, i njohur si Tempulli i Malit. Detektorët kanë...