Tuesday, November 20, 2018

Aktualitet

Terrorizimi, shtohen masat pas kërcënimeve për sulme në Europë

Pas sulmeve terroriste në disa qytete të Europës dhe kërcënimeve për sulme të tjera nga ISIS, Policia e Shtetit shqiptar ka marrë masa shtesë...

Kontrolli teknik i automjeteve/ Konkurrenca hap hetim paraprak për “SGS...

Tregu i shërbimit të  kontrollit teknik do të jetë pjesë e një hetimi paraprak të hapur nga Autoriteti i Konkurrencës në muajin shkurt. Periudha...

Kavajë, mbytet një 69-vjeçar në plazhin e Golemit

Një person është mbytur ditën e sotme në plazhin e Golemit. Burime nga policia bëjnë me dije se viktima është identifikuar si shtetasi F.A,...

Forcat speciale, operacion në Vlorë për bllokimin e mjeteve luksoze

Forcat Speciale dhe RENEA, kanë nisur një operacion në Vlorë për bllokimin e mjeteve luksoze si dhe për kapjen e personave të shpallur në...

Arrestohet në Tiranë 23-vjeçari i dënuar me 10 vjet burg në...

Specialistët e Sektorit të Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Shërbimet e forcës së Posaçme Shqiponjat, mbi bazën...

Ja si fitohen pensionet e parakohshme

    Sipas Institutit të Sigurimeve Shoqërore  personat, të cilët përfitojnë nga pensioni i parakohshëm i pleqërisë, do të kenë një ulje të pagës me 0.6%...

Tiranë, vihet në pranga hajduti serial 

Një 41-vjeçar nga Tirana është vënë në pranga si autori i një sërë vjedhjesh të ndodhura në kryeqytet. Sipas policisë Laert Zhupa, rreth orës 19.30...

66 mijë azilkërkues shqiptarë në Francë, Berisha: Në vend të mirëmëngjesit...

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka përcjellë një mesazh domethënës, mëngjesin e sotshëm, kryeministrit Edi Rama, dërguar nga një vajzë e re që studion nga...

123 pedagogë paralajmërojnë Lindita Nikollën: Shkarko bordin ose hyjmë në grevë...

Forumi për Liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka dalë me një deklaratë në përfundim të takimit të djeshëm ku kërkon dorëheqjen e Bordit të...

Racizëm në Greqi: Protesta kundër nxënëses shqiptare që do mbante flamurin

  Departamenti i Policisë të Santorinit, ka formuluar një material gjyqësor për prishjen e qetësisë publike gjatë një incidenti që ka ndodhur në fshatin Emporio...