Wednesday, September 26, 2018

Aktualitet

Justifikimi i pasurive, deklarimi i të  ​ardhurave deri në fund të...

Edhe pak ditë kohë kanë individët rezidentë në Republikën e Shqipërisë për të deklaruar të ardhurat e tyre vjetore pranë administratës tatimore. Sipas ligjit,...

Pronari plagos me armë qiramarrësin, nuk pagoi faturën e dritave

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar në qytetin e Shkodrës. Mësohet se shtetasi Fatmir Zyla u qëllua me armë në unazën lindore të...

Kanabisi dhe narkotrafikantët, Minniti 35 minuta në zyrën e Xhafajt

Ministri i Brendshëm italian, Marco Minniti ka nisur zyrtarisht vizitën në Tiranë. I shoqëruar nga ambasadori italian, Alberto Cutillo, takimin e parë ai e ka...

Deklarata e fortë e Juncker: Nuk dua rikthim të luftës në...

“Unë i njoh përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për tu bërë pjesë e Bashkimit Europian dhe nuk dua rikthim të luftës në Ballkanin Perëndimor”. Kanë qenë...

Tre operacione antidrogë në Tiranë; 9 të arrestuar

Tre operacioni antidrogë janë zhvilluar në Tiranë ku janë goditur grupe të shpërndarjes së heroinës, kokainës dhe kanabisit. Policia ka arrestuar 9 persona dhe...

Bordi i Administrimit: Këto janë 11 shkeljet e ligjit nga rektori...

Në ditët e fundit, ku janë shtuar tone e ashpra për fajtorët e rrënimit të universitetit të Tiranës, Bordi i Administrimit i atakuar vazhdimisht...

Borë në Tiranë, kryeqyteti “vesh” petkun e bardhë. ARRSH apel shoferëve

I gjithë territori i vendit është përfshirë nga temperatura nën zero gradë Celcius që prej mëngjesit të ditës së sotme. Parashikimet e meteorologëve për reshje...

Tiranë, vdekja e foshnjes dy javëshe – dyshohet vrasje 

    TIRANE - Një foshnje dy javëshe është dërguar e pajetë në maternitetin e ri të Tiranës. Foshnja ka pasur dy shenja prerje në pjesën e kofshës...

Zjarret në vend, Bushati i kërkon ndihmë Greqisë

Situata e rënduar për shkak të zjarreve në vend ka bërë që ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati t’i telefonojë për ndihmë homologut grek Nikos...

Bilanci i përmbytjeve, dëmet në 2017 disa herë më të rënda...

Dëmet e shkaktuara nga përmbytjet e këtij viti janë disa herë më të larta se sa në vitin 2015 kur ndodhi përmbytja e fundit...