Tuesday, November 20, 2018

Aktualitet

Tahiri, ndalimi mbetet në fuqi. Avokati: Nuk ka bazë. Do ta...

Gjykata e Krimeve të Rënda konfirmoi vendimin e shpallur më herët që ndalon ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri të largohet nga Shqipëria përderisa ai...

Mbyllet kompania Plus Communication, çfarë do ndodhë me klientët

    Tregu i telefonisë celulare do të mbetet me tre operatorë. Autoriteti i Konkurrencës ka miratuar transferimin e frekuencave të Plus Communication, operatorit të katërt...

Britania mbështet Shqipërinë në luftën kundër krimit të organizuar

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është takuar me sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së jashtme Britanike dhe kreun e shërbimit diplomatik të Mbretërisë së...

Protesta për hidrocentralin, në hetim 60 persona, prishën flamurin turk ...

Prokuroria e Lezhës ka nisur hetimin në gjendje të lirë për rreth 60 persona. Rreth 50 prej tyre po hetohen për tubim të paligjshëm,...

Marrëveshje me Italinë për ‘Pyllin Orbital’, Veliaj: Rezultate konkrete

Projekti ambicioz i Bashkisë së Tiranës për Pyllin Orbital, i cili do të rrethojë kryeqytetin me një brez të gjelbër me 2 milionë pemë,...

Kapet jahti me rreth 4 tonë marijuanë, drejtohej nga tre shqiptarë

Rreth 4 tonë lëndë narkotike e llojit marijuanë është sekuestrua në kuader te nje operacioni ndërkombëtar antidroge mes Policisë së Shtetit, Guardia di Finanza...

Skandali/Firma dorëzon byzylykët elektronikë në Ministrinë e Drejtësisë

Kompania private ka dorëzuar në Ministrinë e Drejtësisë, byzylykët e mbikëqyrjes elektronike të personave që kanë masë ndaluese për veprat penale. Bashkimi i tre operatoreve...

Arrestohet nënkomisari i policisë, dyshohet si organizator i trafikut të 2.5...

Pas më shumë se dhjetë muajsh hetimi, Prokuroria e Krimeve të Rënda nxori urdhër arreste edhe për tre persona të tjerë në lidhje me...

“Azilkërkuesit”, 177 qytetarëve u është refuzuar dalja nga Shqipëria

Rreth 177 personave nga Shqipëria u është refuzuar dalja nga Shqipëria që prej hyrjes në fuqi në fillim të muajit gusht të masave shtesë...

Zgjedhja e Kryeprokurorit, Lu: Të mos mbrojë më politikanë të korruptuar

Qeveria dhe opozita duhet të punojnë së bashku për të gjetur një zëvendësues të prokurorit të përkohshëm të përgjithshëm dhe “të dyja palët duhet...