Tuesday, September 25, 2018

Aktualitet

Godet me thikë gruan dhe djalin, arrestohet 45-vjeçari

Një 45-vjeçar nga Dushku i Lushnjes është arrestuar nga policia pasi ka plagosur me thikë gruan dhe djalin e tij. Burime zyrtare të policisë bëjnë...

Përmbytjet në Shkodër, MM: Evakuohen 23 persona

Pas problemeve në zonat rurale, prej së hënës uji ka ‘pushtuar’ edhe qytetin e Shkodrës.Ministria e Mbrojtjes thotë se deri më tani janë evakuuar...

Moti i keq mbërthen vendin, përmbyten rrugë e banesa, Rinasi ndërpret...

Prej orëve të para të ditës së enjte, vendi ynë u përfshi nga një stuhi reshjesh të dendura, që kanë shkaktuar përmbytje në...

Kontroll në banesën e gjyqtarit të Apelit, i gjenden 300 milionë...

Gjykata e krimeve të rënda ka pranuar kërkesën e prokurorisë për kontrollin e banesës së gjyqtarit të Apelit, në Tiranë, Shkëlqim Miri. Prokuroria, prej disa...

Rritje pagash? Tabaku: Tre faktet që nxjerrin zbuluar qeverinë

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka sulmuar qeverinë, teksa shkruan në ‘Facebook’ se nuk ka asnjë rritje pagash, pensionesh dhe ndihme ekonomike. Tabaku deklaron se...

Shqipëria dhe Kosova me komitet të përbashkët parlamentar

Shqipëria dhe Kosova nuk do të kenë vetëm mbledhje qeverie të përbashkëta, por shumë shpejt edhe një komitet të përbashkët parlamentar, është dakordësia e...

Fushë Krujë, eksploziv dyqanit ushqimor

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer në një dyqan ushqimor në fshatin Zezë të Fushë Krujës. Burime policore bëjnë të ditur se shpërthimi ka ndodhur rreth...

“Forca e Ligjit”, Lu: Të fillojë arrestimi i “peshqve të mëdhenj”

Ambasadori amerikan përshëndeti operacionin “Forca e Ligjit” i prezantuar nga Ministria e Brendshme dhe për herë të parë vendosi afate se kur pret rezultate...

Shpërndante hashash pranë shkollave, arrestohet 21-vjeçari

Një 21-vjeçar është vënë në pranga nga policia pasi shpërndante hashash në ambientet e jashtme pranë shkollave.  Burime zyrtare të policisë së Beratit thonë se...

Zjarr në uzinën e Ballshit, digjen mbetjet toksike të naftës

Një zjarr ka rënë në uzinën e Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh, ku janë djegur mbetje toksike të naftës. Informacionet paraprake bëjnë të...