Friday, January 18, 2019

Aktualitet

Aksident në “Rrugën e Kombit”, humb jetën i riu nga Kosova

Një person ka humbur jetën në një aksident në “Rrugën e Kombit”. Bëhet fjalë për një të ri nga Kosova, i cili u aksidentua...

Shpërthen bombola e gazit në Velipojë, me dhjetëra të plagosur

Një zjarr i madh ka ka përfshirë një pjesë të një kompleksi turistik në Velipojë të Shkodrës, ku dyshohet se një bombulë gazi ka...

Goditet grupi kriminal, shfrytëzonte për prostitucion vajza të mitura

Dy persona janë arrestuar nga policia e Shkodrës këtë të enjte në kuadër të operacionit të koduar “Last Time”. Pas një hetimi të mirëfilltë disa mujor...

Përplas të miturin dhe e lë në rrugë, arrestohet 61-vjeçari

Policia e Shijakut ka arrestuar një 61-vjeçar për aksidentimin e një të mituri. Ngjarja raportohet se ka ndodhur ditën e djeshme në Shijak. Iljaz Tabaku...

Sarandë, vidhnin në fshatrat e Igumenicës, kapen 3 shqiptarë

Policia e Sarandës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Përtej kufijve”, në bashkëpunim me Policinë Kufitare Greke dhe Policinë e Delvinës, ku ka goditur një...

Burg për djalin që vrau babanë: Jam penduar, nëna do më...

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg Mirald Metallarin, 21-vjeçarin, i cili vrau me armë babain, dhe plagosi nënën. Me lot në sy...

Krujë, ish-kreu i Hipotekës lihet në burg

Gjykata e Krujës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kreun e Hipotekës Fatmit Shani, ndërkohë që në kërkim është shpallur sekretari i...

Tiranë, autobusi përplas qytetarin me biçikletë

Një autobus i linjave të brendshme të transportit publik në Tiranë ka përplasur një qytetar me biçikletë mëngjesin e sotëm. Ngjarja ndodhi rreth orës 6...

Aksion i policisë, arrestohen 31 persona për vepra të ndryshme penale

Gjatë 24 orëve të fundit Polica e Shtetit ka bërë të mundur, kapjen dhe arrestimin e 31 personave. Ata akuzohen për vepra të ndryshme penale,...

Vijon beteja me zjarret, 11 vatra të reja në vend

Situata e zjarreve vijon të jetë problematike në të gjithë vendin. Gjatë 24 orëve të fundit, deri paraditen e sotme, në të gjithë vendin...