Friday, January 18, 2019

Aktualitet

Sherr me thika në Tiranë, 22-vjeçari humb jetën në spital

Një 22-vjeçar ka humbur jetën pas një konflikti me thika ku janë përfshirë disa persona në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pas mesnatës së sotme pranë...

Situata me zjarret, 5 vatra në të gjithë vendin

Pas gati një muaj duket se ka një përmirësim të ndjeshëm sa i përket situatës me zjarret. Sipas Emergjencave Civile, në 24 orët e...

Aksident i rëndë në Shkodër, drejtuesi i mjetit humb gjymtyrët

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, në rrugën Koplik-Bajzë, në Malësinë e Madhe, ku dy automjete...

Kanabisi, Çako: Task Force e përbashkët me prokurorinë

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në Kryeministri, Task Forcën kundër kultivimit të bimëve narkotike. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, së Shtetit, Haki Çako, ka...

Velipojë, shpërthen cisterna me gaz në një lokal, disa plagosur

Një zjarr i madh ka ka përfshirë një pjesë të një kompleksi turistik në Velipojë të Shkodrës, ku dyshohet se shpërthimi ka ndodhur nga...

Arrestohet 42-vjeçari, tentoi të rrëmbejë të miturën

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi ka ngacmuar seksualisht një vajzë 16-vjeçe, dhe më pas ka tentuar ta rrëmbejë. Ka qenë guximi i vajzës,...

Demiraj: “Rama 2” do ta gjejë vendin të pastruar nga hashashi

Kryeministri Edi Rama thotë se një nga përparësitë e tij për 100 ditët e para të mandatit të dytë do të jetë lufta kundër...

Arrestohet 42-vjeçari, tentoi të rrëmbejë të miturën

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi ka ngacmuar seksualisht një vajzë 16-vjeçe, dhe më pas ka tentuar ta rrëmbejë. Ka qenë guximi i vajzës,...

Pastrohet Ksamili, nisin hetimet për çarjen e tubacionit

Prokuroria e Sarandës ka nisur hetimet për të zbardhur përgjegjësit e ndotjes së Ksamilit. Pas alarmit të shkaktuar pas shpërthimit të një tubacioni të ujërave...

Dhunon seksualisht adoleshenten, arrestohet 54-vjeçari

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 54-vjeçar për marrëdhënie seksuale me të mitur. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se është arrestuar...