Friday, January 18, 2019

Aktualitet

Zjarret në vend, Bushati i kërkon ndihmë Greqisë

Situata e rënduar për shkak të zjarreve në vend ka bërë që ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati t’i telefonojë për ndihmë homologut grek Nikos...

Vrau për një karikues telefoni, babai i autorit: Gjeni forcë e...

Babai i Eugen Bitrajt, autorit të dyshuar të vrasjes së 22-vjeçarit Marvi Mihali, i ka bërë thirrje familjes së viktimës për të gjetur forcë...

Shpërdoroi me detyrën, në pranga kryeinspektori i IMT

Policia arrestuar shtetasin Kledjon Ramaj., 30 vjeç, banues në Vlorë, kryeinspektor i IMT-së Vlorë. Ky shtetas është ndaluar nga policia pasi Gjykata e Vlorës...

Zjarret, dy ministrat: E paprecedentë, rrezikohet siguria kombëtare

Dy ministrat, ai i Brendshëm Dritan Demiraj dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli kanë ngritur alarmin për situatën e zjarreve në vend. Demiraj dhe...

Pronari plagos me armë qiramarrësin, nuk pagoi faturën e dritave

Një plagosje me armë zjarri është regjistruar në qytetin e Shkodrës. Mësohet se shtetasi Fatmir Zyla u qëllua me armë në unazën lindore të...

Trafiku i drogës, fotot e shqiptarëve në Angli mes maleve me...

Një mal me para, që në fund të fundit nuk vlen për asgjë. Të pasur, por naivë dhe në fund sërish në burg. Kriminelët...

I jepnin makinës të dehur, njëri godet me gusht edhe policin

Dy shtetas janë arrestuar pasi janë kapur në flagrancë duke drejtuar mjetin nën efektin e pijeve alkoolike, por njëri prej ka arritur të godasë...

Aksioni anti-drogë në Tiranë, si u kapën shpërndarësit e kokainës

Një ditë operacionit të koduar “Përpjekje e dështuar”, Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen, duke dhënë detaje të tjera. Sipas policisë, gjatë aksionit mbeti i...

Kanuni, gjykata italiane i garanton mbrojtje shqiptarit

Gjykata e Apelit në Ankona të Italisë i ka dhënë të drejtë një shtetasi shqiptar, i dënuar me 14 vite burg për vrasje, që...

Drogë në një lokal striptizmi; procedohet pronari

Sekuestrohen në një lokal striptizmi në Shkodër 33.4 gram lëndë narkotike kanabis sativa. Policia raporton se ka arrestuar 3 shtetas  për “Prodhim dhe shitje...