Friday, January 18, 2019

Aktualitet

Vendimi i qeverisë: Ndryshon nota mesatare për pranim në universitete

  Ka hyrë dje në fuqi, pas botimit në Fletoren Zyrtare, vendimi për përcaktimin e notës mesatare për pranimin në universitet për vitin akademik 2018-2019. Në...

Kontroll automjeteve që transportojnë nxënës, gjobë 15 shoferëve për rripat e...

Transporti i Specializuar (i nxënësve) dokumentacioni i nevojshëm dhe sistemet e sigurisë së mjeteve që përdoren për këtë qëllim, ishin fokusi i kontrolleve të...

Protesta pro kuksianëve, shoqërohen 3 përfaqësues të FRPD Shkodër

Ka kaluar rreth një javë nga koha kur Gjykata e Apelit në Shkodër dha vendimin final për protestuesit në “Rrugën e Kombit” duke lënë...

Berat, “Fast & Furious” në pedonale (Video)

Qytetarët e Beratit denoncojnë në “Ti Raporton” në Top Channel hyrjen e paligjshme të automjeteve në zonën e qytetit që është e dedikuar vetëm...

Fshehu pasurinë, Prokuroria çon për gjykim një ish-kryekomunar të PD

Prokuroria e Elbasanit ka çuar sot për gjykim shtetasin Albert Kreci. Ai ka mbajtur postin e kryetarit të komunës Pajovë në zonën e Peqinit...

3 shqiptarë vranë 19-vjeçarin grek, familja akuza policisë: I latë të...

Një ngjarje e rëndë që ka për protagonistë tre të rinj shqiptarë dhe një grek ka tronditur vendin fqinj ditët e fundit. Tre shqiptarët janë...

Dibër, kërkohej në Itali për shfrytëzim prostitucioni, pranga 24-vjeçarit

Policia e Dibrës ka arritur të vendosë në pranga një të ri, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma/ Itali. “Është zhvilluar...

Lotaria amerikane, ja kur dalin fituesit këtë vit

Ndryshe nga herët e tjera, përgjigja për fituesit e lotarisë amerikane pritet të dalë më 15 maj 2018. Për të konfirmuar nëse jeni fitues, aplikuesit...

Rruga Tiranë – Elbasan, sekuestrohen llogaritë dhe aksionet e kompanisë ndërtuese

Tre urdhra bllokimi janë vendosur ndaj shoqërisë Copri-Aktor e cila sipas kontratës po ndërton lotin e parë dhe të tretë të autostradës Tiranë-Elbasan. Sekuestroja...

Vettingu ngec tek shifrat, KPK kërkon kohë për Altina Xhoxhajn ...

Duhej të dilte në orët e paradites së kësaj të mërkure me një vendim përfundimtar në lidhje me fatin e gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese,...