Tuesday, September 25, 2018

Aktualitet

Gjyqi “Shullazi”, shtyhet sërish seanca; avokatët kërkojnë pushimin e çështjes

Seanca e radhës në procesin gjyqësor kundër Emiljano Shullazit është shtyrë sërish. Shkak këtë herë është bërë mungesa e Prokurorëve. Nisur nga kjo, avokatët e...

Ambasada e SHBA ofron mundësi punësimi, kriteret

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë përmes një njoftimi ka bërë të ditur se kërkon një kandidat për pozicionin e Specialistit Ligjor në...

Përkthehet dosja “Habilaj”, sot dorëzohet në Prokurori

Ministria e Drejtësisë ka përfunduar përkthimin e dosjes voluminozë të Habilajve, të mbërritur nga autoritetet italiane. Lajmi është njoftuar nga ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. “Sot,...

Dhunon seksualisht adoleshenten, arrestohet 54-vjeçari

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 54-vjeçar për marrëdhënie seksuale me të mitur. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se është arrestuar...

Përmbytja e Shkodrës, Ademi: Të shpallet emergjenca civile e pjesshme

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi thotë në një lidhje direkte për Top Channel se duhet të shpallet menjëherë gjendja e pjesshme e...

Besimi në qeverisje – Studimi i PNUD: U rrit për 7...

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim kanë prezantuar gjetjet e sondazhit “Besimi në Qeverisje” për vitin 2017,...

Kanabisi, Çako: Task Force e përbashkët me prokurorinë

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në Kryeministri, Task Forcën kundër kultivimit të bimëve narkotike. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, së Shtetit, Haki Çako, ka...

Vizat amerikane, ambasada e SHBA tërheq vëmendjen: Kujdes, ne bazohemi tek...

  Ambasada amerikane u ka tërhequr vëmendjen qytetarëve shqiptarë lidhur me dhënien e vizave turistike. Ja çfarë ka njoftuar dje në mesditë: Ju uroj një Vit...

Nafta ndryshon minimalisht – Investitorët përllogarisin efektet e sanksioneve ndaj Iranit

  Çmimet e naftës qëndruan në rënie të lehtë në sesionin e djeshëm, por megjithatë vijojnë të tregtohen pranë nivelit më të lartë në 3...

Taksë e re për  dyqanet dhe zyrat, hyn në fuqi në...

Nga muaji Prill hyn në fuqi taksa për abientet që përdoren për qëllime ekonomike. Kështu referuar vendimit që është miratuar në fund të vitit...