Saturday, September 22, 2018

Aktualitet

Publikohen datat e provimeve të Maturës Shtetërore 2018, ja udhëzimi i...

Ministria e Arsimit ka publikuar datat e provimeve të Maturës Shtetërore 2018 si dhe mënyrën e organizimit të tyre. Ja udhëzimi i i plotë i...

Gjyqtarëve dhe prokurorëve, kredi të buta për shtëpi financuar nga shteti

Gjyqtarët dhe prokurorët do mund të përfitojnë kredi të buta për shtëpi të financuara nga shteti. Brenda vitit 2018, Qeveria do të ketë gati...

Masakra në Las Vegas, vrasësi kishte 42 armë dhe material për...

Policia amerikane ka gjetur të paktën 42 armë zjarri, mes pistoletave dhe pushkëve, në dhomën e hotelit dhe banesën e Stephen Paddock, vrasësi i...

Biznesi i vogël ul qepenat – 2 orë protestë kundër TVSH-së...

Biznesi i vogël në kryeqytet ka ulur qepenat për rreth 2 orë në shenjë proteste për përfshirjen e tyre në skemën e TVSH-së, por...

Nga sot aplikimi për pasaportë do të kushtojë me shumë

Aplikimi për pasaportë për fëmijë apo për të rritur do të kushtojë më shtrenjtë nga dita e sotme e 27 marsit. Deri më sot një...

Sekuestrohet në Durrës kokainë me vlerë 50 mijë euro; 3 në...

Finalizohet  në Durrës  operacioni i koduar ”Segmenti”, ku u sekuestrua 0.5 kg  kokainë dhe arrestuan në flagrancë tre shtetas të cilët janë; Laurian Malko...

Kontroll automjeteve që transportojnë nxënës, gjobë 15 shoferëve për rripat e...

Transporti i Specializuar (i nxënësve) dokumentacioni i nevojshëm dhe sistemet e sigurisë së mjeteve që përdoren për këtë qëllim, ishin fokusi i kontrolleve të...

Të arrestuarit e Kukësit, masa e sigurisë jepet të mërkurën. Protesta...

Masa e sigurisë për 23 të arrestuarit e protestës së organizuar në Rrugën e Kombit do të jepet të mërkurën në orën 09.00. Këtë bëri...

Tritol makinës, 25-vjeçari po lufton me jetën. Policia: Ines Hajrulla, me...

25-vjeçari Ines Hajrulla ndodhet në sallën e operacionit, ku mjekët po bëjnë të gjitha përpjekjet për ta mbajtur në jetë. Hajrulla është djali i një...

Zjarr në një kabinë elektrike në Tiranë, gjendet i djegur një...

Një person ende i paidentifikuar ka humbur jetën në orët e mbrëmjes së të hënës, pasi është djegur brenda një kabine elektrike.  Policia ka bërë...