Friday, January 18, 2019

Aktualitet

Asetet kriminale, policia sekuestron, vila, makina dhe biznese

Policia ka sekuestruar vila, njësi tregtare dhe automjete të dyshuara si pasuri me burim të dyshimtë kriminal. Policia e shtetit bën të ditur se në...

Sekuestrohen armë dhe granata në kufirin greko-shqiptar

Policia ka arritur të sekuestrojë armë dhe municione në kufirin greko-shqiptar. Sipas njoftimit zyrtar, një patrullë policie diktoi tre persona që po ecnin me...

Rritje pagash? Tabaku: Tre faktet që nxjerrin zbuluar qeverinë

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, ka sulmuar qeverinë, teksa shkruan në ‘Facebook’ se nuk ka asnjë rritje pagash, pensionesh dhe ndihme ekonomike. Tabaku deklaron se...

Kush e përfiton statusin ‘klient në nevojë’, nuk do t’i ndërpritet...

    Të gjithë ata që do të përfitojnë statusin e ‘klientit në nevojë’ do të kenë pagesa të reduktuara të energjisë elektrike në raport me...

Tillerson për Ballkanin: Braktisni armiqësitë e vjetra

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson u përpoq të sigurojë edhe një herë Europën se Shtetet e Bashkuara mbeten plotësisht të përkushtuara ndaj sigurisë...

Ja kush e zëvendëson përkohësisht Haki Çakon

Pas shkarkimit nga detyra të Haki Çakos, Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit nga Këshilli i Ministrave, mësohet se në vend të tij...

Njoftimi/ Trajnimet e kontabilistëve dhe ekonomistëve, hapen regjistrimet e reja...

    Të gjithë ata kontabilistë dhe ekonomistë të interesuar për t’u trajnuar lidhur me standardet e reja dhe që nuk arritën të regjistrohen në fazën...

Shmangia e korrupsionit/  Veliaj: Nga janari, 70 dokumente në Tiranë...

    Duke filluar nga muaji janar, Bashkia e Tiranës do të lëshojë rreth 70 dokumente në një kioskë, ku qytetarët, ashtu sikurse veprojnë në një...

Godet inspektorin e pyjores, arrestohet 41-vjeçari 

Një 41-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Korçës, pasi ka goditur për shkak të detyrës një inspektor të policisë pyjore. Burime zyrtare të...

Vettingu në polici, Xhafaj: Do largojmë efektivët të lidhur me krimin

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj u ka dërguar një letër të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit për t’i vlerësuar dhe inkurajuar për punën...