Friday, January 18, 2019

Aktualitet

Durrës, i gjenden armë dhe heroinë në banesë, në kërkim një...

Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin antidrogë të koduar “Mbrëmja” në kuadër të të cilit është sekuestruar një sasi lënde narkotike e llojit heroinë,...

Testi i ri i patentës, hiqen pyetjet dyshuese. Ja me sa...

 Pas vendimit të Drejtorisë së Transportit Rrugor për të ndryshuar testin teorik për marrjen e patentës, instruktorët e autoshkollave, thonë se vendimi është pozitiv,...

Arrestohet 42-vjeçari, tentoi të rrëmbejë të miturën

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi ka ngacmuar seksualisht një vajzë 16-vjeçe, dhe më pas ka tentuar ta rrëmbejë. Ka qenë guximi i vajzës,...

Nga 1 prilli/ 17 kategori të profesioneve të lira do...

Ka zgjatur vetëm pak muaj fitorja e avokatëve ndaj qeverisë në Gjykatën e Lartë për të mos paguar TVSH nga zero. Përmes disa ndryshimeve...

Shqipëria shlyen “borxhet” e vjetra! Nisma në Kuvend: Përmbushen detyrimet e...

Këshilli i Ministrave ka depozituar në Kuvend një projektligj për shlyerjen e detyrimeve të prapambetura të shtetit shqiptar ndaj Bankës Europiane për Rindërtim e...

Plumba në qendër të Fierit; tre në pranga për grabitjen që...

Policia ka arrestuar tre persona si autorë të grabitjes së një pike këmbimi valutor në qytetin e Fierit, duke lënë pas dy persona të...

Vetëvritet në qeli shqiptari në Kretë

Një shtetas shqiptar 53-vjeçar ka zgjedhur t’i japë fund jetës së tij, në një rajon policor në qytezën Kisamo të Kretës. Sipas policisë lokale,...

Punësimi veror në SHBA, ambasada amerikane jep lajmin e rëndësishëm për...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që janë të interesuar për të përfituar nga programi veror...

Ahmetaj: Gratë shtatzëna dhe invalidët, dokumetat në mars online

  Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka dhënë një lajm të mirë për të gjitha gratë shtatzënë dhe invalidët, për të cilët tha se deri...

Kreditë e buta, mosha që duhet dhe sa lekë mund të...

Bashkia e Tiranës do japë 500 kredi të reja. Sa duhet të jenë të ardhurat minimale dhe maksimale. Bashkia e Tiranës ka gati projektvendimin...