Wednesday, November 14, 2018

Aktualitet

Testi i ri i patentës, hiqen pyetjet dyshuese. Ja me sa...

 Pas vendimit të Drejtorisë së Transportit Rrugor për të ndryshuar testin teorik për marrjen e patentës, instruktorët e autoshkollave, thonë se vendimi është pozitiv,...

Arrestohet 42-vjeçari, tentoi të rrëmbejë të miturën

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi ka ngacmuar seksualisht një vajzë 16-vjeçe, dhe më pas ka tentuar ta rrëmbejë. Ka qenë guximi i vajzës,...

Plumba në qendër të Fierit; tre në pranga për grabitjen që...

Policia ka arrestuar tre persona si autorë të grabitjes së një pike këmbimi valutor në qytetin e Fierit, duke lënë pas dy persona të...

Ja çfarë do t’ju pyesin gjatë intervistës për shtetësinë amerikane

Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve  lidhur me intervistën për shtetësinë amerikane: Letër: “Unë  kam aplikuar për t’u bërë shtetas amerikan. Nuk kam...

Vetëvritet në qeli shqiptari në Kretë

Një shtetas shqiptar 53-vjeçar ka zgjedhur t’i japë fund jetës së tij, në një rajon policor në qytezën Kisamo të Kretës. Sipas policisë lokale,...

Nga 1 prilli/ 17 kategori të profesioneve të lira do...

Ka zgjatur vetëm pak muaj fitorja e avokatëve ndaj qeverisë në Gjykatën e Lartë për të mos paguar TVSH nga zero. Përmes disa ndryshimeve...

Ahmetaj: Gratë shtatzëna dhe invalidët, dokumetat në mars online

  Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka dhënë një lajm të mirë për të gjitha gratë shtatzënë dhe invalidët, për të cilët tha se deri...

Shqipëria shlyen “borxhet” e vjetra! Nisma në Kuvend: Përmbushen detyrimet e...

Këshilli i Ministrave ka depozituar në Kuvend një projektligj për shlyerjen e detyrimeve të prapambetura të shtetit shqiptar ndaj Bankës Europiane për Rindërtim e...

Punësimi veror në SHBA, ambasada amerikane jep lajmin e rëndësishëm për...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që janë të interesuar për të përfituar nga programi veror...

Masakra në Las Vegas, vrasësi kishte 42 armë dhe material për...

Policia amerikane ka gjetur të paktën 42 armë zjarri, mes pistoletave dhe pushkëve, në dhomën e hotelit dhe banesën e Stephen Paddock, vrasësi i...