Tuesday, November 20, 2018

Aktualitet

Njoftimi i rëndësishëm i Ambasadës Amerikane për vizat, bëni kujdes

Ambasada Amerikane nëpërmjet një njoftimi në Facebook, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të cilët duan të shkojnë në Amerikë, të mos bien...

Raporti i BB: Shqiptarët më “dembelët” në rajon dhe Europë

  Edhe pse mund të rrinë me orë të gjata në punë, të punojnë fundjavave, të përpiqen shumë për të arritur objektivat që iu janë...

Iu gjetën 300 mln lekë në banesë, ish-gjyqtari kërkon lirimin

Gjyqtari i pezulluar i Gjykatës së Apelit të Tiranës, Shkëlqim Miri kërkon sërish lirimin nga paraburgimi për arsye shëndetësore. Gjatë paradites së të enjtes, avokati...

Vendimi/ Bizneset nga Kosova bojkotojnë Rrugën e Kombit: Tarifa është plaçkitje

Rreth 50 biznese të ndërtimit nga Kosova kanë vendosur që ta bojkotojnë “Rrugën e Kombit” pas tarifave për kalimin e autostradës të vendosura nga...

Beteja e celularëve/ Vendimi për tarifat shtyhet me dy muaj, AKEP...

Shumë shpejt mund të paguajmë tarifa të ndryshme për telefonatat nga celularët tanë, por kjo mbetet për ty parë se sa më të lira...

Për një urë…izolohet fshati Vanë në Delvinë

Të paktën 350 banorë të fshatit Vanë në Delvinë janë izoluar mes dy brigjeve të lumit të Kalasës pas shembjes së urës që lidh...

Vettingu në polici, Xhafaj: Do largojmë efektivët të lidhur me krimin

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj u ka dërguar një letër të gjithë punonjësve të Policisë së Shtetit për t’i vlerësuar dhe inkurajuar për punën...

Rritja ekonomike, Rama në takim me përfaqësuesit e bankave

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko argumentoi rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë një takimi me Kryeministrin dhe përfaqësues të sistemit bankar.  Ndërsa vetë kreu...

Shkodër, përmbyten edhe shtëpitë

Met Beci është një nga banorët e Dajçit që po mundohet të shpëtojë ç’të mundet, pasi uji ka mbuluar gjithë banesën e tij. Dëmet...

Kanabisi dhe narkotrafikantët, Minniti 35 minuta në zyrën e Xhafajt

Ministri i Brendshëm italian, Marco Minniti ka nisur zyrtarisht vizitën në Tiranë. I shoqëruar nga ambasadori italian, Alberto Cutillo, takimin e parë ai e ka...